banner368

Komşunun gündemi yine OSB

Kocaali'de 2019 yılında başlatılan ve halkın tepkisiyle geri çekilen OSB ile ilgili planlar yeniden devreye sokuldu. 13 Nisan’da Kocaali Belediyesi'nde düzenlenen toplantıda Belediye Başkanı Ahmet Acar, ilçede OSB kurmak istediklerini açıkladı. Kocaali Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Şerif Sarı yaptığı yazılı açıklamayla girişime sert tepki gösterdi.

Komşunun gündemi yine OSB

BELEDİYE BAŞKANI TOPLATI YAPTI

Kocaali Belediyesi'nde kurulmak istenen ve halkın karşı çıkmasıyla 2019 yılında askıya alınan OSB ile ilgili yeniden hareketlilik başladı. Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, 13 Nisan Salı günü belediyede düzenlediği toplantıda siyasi parti ve STK temsilcileri ile muhtarlara ilçede neden organize sanayi bölgesi kurmak istediklerini anlattı. Acar, kurulacak komisyonun OSB'leri gezerek bu konuyla ilgili karar vermesini istedi. Belediye Başkanı Acar'ın ilçe gençliğine istihdam imkânı sağlanması için OSB'nin gerekli olduğunu öne sürdü.

'EŞEĞİ BOYAYIP YENİDEN SATMAK İSTİYORLAR'

2019'daki kimya OSB girişimiyle ilgili net tavır koyan Kocaali Sivil Toplum Platformu dün yapılan toplantı sonrası yazılı bir açıklama yaparak girişimi sert bir dille kınadı. Platform Sözcüsü Şerif Sarı yaptığı açıklamada “Eşeği boyayıp yeniden satmak istiyorlar” dedi.

Kocaali Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Şerif Sarı'nın açıklaması şöyle:

Kimya OSB lobicileri, bir avuç çıkarıcılar adına yeniden harekete geçtiler.

Kocaali halkına “eşşeği boyayıp yeniden satmak isteyenler” in yine Sakarya Valisi'ni kendilerine kalkan ettikleri anlaşılıyor.

Mülki amirin isminin, makamının ardına gizlenerek, Sakarya Valisin adıyla muhtarları ve yerel siyasi aktörleri etkilemeye çalışmaları manidar!.

Bu kişiler ve idarecileri, Kocaali halkına Kocaali Sivil Toplum Platformu olarak, “yeni ve daha etkili yöntemlerle hak etikleri şekilde ifşa etmeyi” sürdüreceğiz.

İlçemizin lojistik avantajları nedeniyle daha çok kar amacıyla “yatırımcı, sanayici maskeleriyle” Kocaali ilçemizin tüm doğa çeşitliliğini yok edeceği, bölgeyi tüm canlılarıyla zehirlemeye çalışanlarla birlikte, maskeli sanayicilerin adeta Kocaali temsilcisi olarak davranmaktan çekinmeyen, yerel ve genel idarecilerin tam karşılarına, geleceğe ve yaşadığımız doğaya karşı sorumluluğumuz gereği dikilmeyi ve hakikatleri söylemeyi sürdüreceğiz.

Kocaali Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Şerif Sarı

KAYNAK: T54

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 08:42

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER