banner181

Komşunun mahallesi karantinada

Kocaali’ye bağlı Caferiye Mahallesi, pozitif çıkan korona vakası nedeniyle karantinaya alındı. Jandarma mahallenin giriş ve çıkış yollarını kum dökerek kapattı.

Komşunun mahallesi karantinada
banner183

Edinilen bilgilere göre, Kocaali/Caferiye Mahallesi’nde yaşayan bir kadın, kayınvalidesinin yanında refakatçi olarak kaldıktan sonra evine döndü. Bir süre sonra rahatsızlanan ve virüs semptomlarını gösteren kadına yapılan test pozitif çıktı. Bunun üzerine kadının eşi ve çocuklarına test uygulandı. Sonuçta aynı aileden 9 kişinin testi pozitif çıktı.

AKRABALARI KARANTİNADA

Gerçekleştirilen filyasyon çalışması sonucu kadının temasta bulunduğu akrabaları kontrol amacıyla karantinaya alındı. Aile bireylerinin genel sağlık durumlarının iyi olduğu ve tedavilerinin evlerinde devam ettiği öğrenildi. İlk koronaya yakalanan kişinin oğlu sosyal medyadan yaptığı paylaşımda annesinin ve halasının ameliyat olan babaannesine refakat ettiklerini ve taburcu olduktan sonra rahatsızlandıklarını iddia etti. Yetkililer ise kuluçka süresine bakıldığında hastane öncesinde virüsün kapılmış olabileceğini belirttiler.

İFTAR YEMEĞİNE KATILMIŞ

T54 sitesinin haberine göre, köyde ilk pozitif vaka olarak tespit edilen kadının izole olacağına dair form imzalatılmasına rağmen 11 kişilik iftar yemeğine katıldığı ve virüsün bu yemeğe katılanlarla diğer aile bireylerinde tespit edildi. Caferiye'de, daha önce 4 koronavirüs vakası tespit edildiği ve bu kişilerin vakaların Sakarya eğitim ve araştırma Hastanesinde tedavi altına alındığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 01:07

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER