Konforlu yaşam bizim de hakkımız

Karasulu üç muhtar mahallelerine doğalgaz bağlanması için AGDAŞ’ın kapısını çaldı...

Konforlu yaşam bizim de hakkımız

   Tepetarla Muhtarı Hasan Tabiloğlu, Karapınar Muhtarı Oğuzhan Öztürk ve Hürriyet Mahallesi Muhtarı Cumhur Özkan AGADAŞ Yatırım Planlama Müdürü Yusuf Ziya Karahan’ı ziyaret ederek doğal gaz taleplerini ilettiler.

KÖMÜR DEVRİ KAPANDI

Ziyaretle ilgili olarak Karasu Haber’e konuşan Hürriyet Mahallesi Muhtarı Cumhur Özkan, Karasu’ya gelen doğalgaz ana hattının kendi mahallelerinden geçtiğini hatırlattı. Kırsal mahallelerin de konforlu yaşam hakkı olduğunu söyleyen Özkan “Artık merkez-kırsal ayırımı kalmadı. Hava kirliliği yaratan kömür ve benzeri yakıtlarla ısınmanın dönemi geçti. Üç mahalle muhtarı olarak bu görüşlerimizi Yusuf Ziya Bey’e aktardık” diye konuştu.

ÖLÇÜMLER YAPILMIŞ

Ziyaretleri sırasında AGDAŞ’ın mahallelere doğalgaz verilmesi için çalışma yürüttüğünü öğrendiklerini aktaran Cumhur Özkan şu bilgileri verdi: “Hürriyet’ten itibaren Tepetarla, Yuvalıdere, Limandere, Gölkent güzergâhına çelik hat döşenmesi için planlama yapılıyor. Darıçayırı, Gölköprü, Manavpınarı ve İhsaniye de gaz verilecek listede yer alıyor.”

İLÇELER TAMAM

Görüşmeden umutlu ayrıldıklarını belirten Özkan “Ziya Bey Sakarya’da gaz verilmedik ilçe kalmadığını söyledi. Bundan sonra coğrafi konum, imar durumu ve ulaşılabilirlik kıstasları gözetilerek mahallelere gaz verme çalışmasına gireceklerini müjdeledi. Adapazarı merkez mahallelerine hat döşemeye başlamışlar” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2021, 11:41

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER