Korona bitti mi? İşte Karasu'nun vaka sayısı!

Yoğun bakımda tedavi gören koronalı kimsenin kalmadığı Sakarya’da geçtiğimiz hafta görülen vaka sayısı 40’ın altına geriledi. Karasu'da iki ay önce rakamlar 273'e kadar çıkmışken geçtiğimiz hafta için 2 olarak açıklandı.

Korona bitti mi? İşte Karasu'nun vaka sayısı!

Marmara bölgesinin en düşük vaka oranına sahip olan Sakarya’da vakaların her geçen hafta azalması sevindiriyor. 5 ilçede hiç vaka görülmezken, diğer ilçelerde ise vaka sayıları bir elin parmaklarını geçmedi.
Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada şehirde entübe vaziyette ve yoğun bakımda hasta bulunmadığını, sadece pozitif olup hastanede tedavi gören bir hastanın olduğunu söylemişti.

HAFTALIK VAKA 37

Türkiye genelinde olduğu gibi Sakarya’da da vaka sayılarında her geçen gün düşüş yaşanıyor. Koronavirüsün pik yaptığı dönemlerde haftalık 10 binlere kadar çıkan pozitif vaka sayısı, son 7 günde 37’ye kadar düştü.

5 İLÇEDE SIFIR VAKA

Günlük 5 vakanın görüldüğü Sakarya'da, hiç vakanın çıkmadığı ilçelerin sayısı da artmaya başladı. Son haftanın verilerine göre, Arifiye, Ferizli, Karapürçek, Kaynarca ve Pamukova’da hiç vaka görülmedi. Diğer ilçelerdeki vaka sayıları ise bir elin parmaklarını geçmedi.

Uzmanlara göre yaz aylarında sıfırlanan vaka sayıları ile birlikte salgının sonbaharda endemiye dönüşecek. 

İŞTE RAKAMLARLA VERİLER:

Kırmızı renkte olanlar geçen haftaya göre artışta olan, yeşil renkte olanlar geçen haftaya göre azalışta olan ilçeler;

KARASU: 2

TARAKLI: 3

SÖĞÜTLÜ: 2

SAPANCA: 3

HENDEK: 5

SERDİVAN: 8

KOCAALİ: 1

GEYVE: 2

ADAPAZARI: 8

ERENLER: 2

AKYAZI. 1

ARİFİYE: 0

FERİZLİ: 0

KARAPÜRÇEK: 0

KAYNARCA: 0

PAMUKOVA: 0

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2022, 10:27

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER