Koronavirüs denetimi yapıldı

Karasu’da Korona virüs denetlemesi yapıldı...

Koronavirüs denetimi yapıldı
banner189

İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği "Koronavirüs Denetimleri" konulu genelge kapsamında ilçede iş yerleri, toplu alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, ilçe merkezi ve diğer caddelerde denetimler yapıldı.

KİMLER KATILDI

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, Emniyet Müdürü Hakan İzmir ve Zabıta Müdürü Talat Kaptan’ın katıldığı denetimde Koronavirüs önlemlerine ilişkin genelgelerde belirtilen hususlar ile Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararlar gereği, sosyal mesafe kuralına ve maske kullanımı zorunluluğuna uyulup uyulmadığını denetlendi.

''LÜTFEN COVİD 19 SALGINI

TEDBİRLERİNE VE KURALLARINA UYALIM''

Kaymakam Helvacı vatandaşlara; ‘’Bu zorlu günlerde her birey kendine çok dikkat etmeli. Hepimiz kişisel temizliğimizi eksiksiz yapmalı, maskesiz sokağa asla çıkmamamlayız. Lütfen Covid 19 salgını tedbirlerine ve kurallarına uyalım’’ dedi. Helvacı, vatandaşlara sosyal mesafe ve maske konusunda uyarılarda bulundu.

‘’DENETLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ’’

Denetlemenin ardından Belediye Başkanı İshak Sarı; “Temelde uyulması gereken üç kural var. Maske, hijyen ve sosyal mesafe. Vatandaşlarımızı ve esnafımızı üç kurala uymaları konusunda uyardık. Halkın sağlığını korumak için herkese görev düşüyor ve çok dikkatli olunması gerekiyor. Herkes önce kendisinin ve ailesinin sağlığını düşünerek hareket etmeli. Bizler de elimizden geldiğince devletimizin bize vermiş olduğu yetki ile vatandaşlarımızın kurallara uyup uymadıklarını denetlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 15:40

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER