banner379

‘Kurallara uyarsak salgını atlatırız’

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı ve Belediye Başkanı İshak Sarı’nın yer aldığı bir heyet İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince Covid-19 denetimi yaptı.

‘Kurallara uyarsak salgını atlatırız’

4 Mart Perşembe günü saat 11.00’de Garanti Bankası önünden başlayarak Atatürk Anıtı’na kadar süren denetime Kaymakam Helvacı ve Belediye Başkanı Sarı’nın yanı sıra Emniyet Müdürü Halil Akyol, Jandarma Komutanı Ahmet Tevfik Altunel, Müftü Bektaş Günay, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Turan Yüzücü, İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin, Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, İlçe Spor Müdürü Kemal Ataç, oda başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

ESNAFLARI DİNLEDİ

Denetim sırasında esnafların salgın önlemleri konusundaki şikâyetlerini dinleyen Kaymakam Helvacı’ya Milli Piyango Bayii Bülent Arslan (Dadaş) vatandaşın kuralları çiğnemesinden rahatsızlık duyduklarını aktardı. Arslan, “Koronadan en fazla biz esnaflar zarar görüyoruz. Salgının bir an önce bitmesini istiyoruz. Lütfen herkes yasaklara riayet etsin” ifadelerini kullandı. Kaymakam Helvacı da Bülent Arslan’a “Şikâyetlerin başım üstüne. Bizim de çabamız bu yönde” karşılığını verdi.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

İşyerlerinde personel ve müşterilere çeşitli uyarılarda bulunan ve ‘’İlçemizde denetimler devam edecektir, kurallara uyarsak salgını atlatırız’’ diyen Kaymakam Helvacı, market, berber, çay ocağı, yeme içme yerleri gibi bir çok işyerinde sosyal mesafeye ve maske eldiven kullanımına dikkat edilmesi ve işyerlerinde hijyen kurallarına uyulmasını istedi.

Kaymakam, Belediye Başkanı, Jandarma Komutanı ile İlçe Sağlık Müdürü, bulvardaki programın ardından Kurudere, Limandere ve Adatepe mahallelerine giderek denetim faaliyetlerini sürdürdü.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 14:45

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER