Maaş vermedim ama...

Suç örgütü lideri Sedat Peker, kendisinden ayda 10 bin dolar almakla suçlanan Metin Külünk hakkında beklenen açıklamasını yaptı. Peker, “10 bin dolar maaş vermedim ama daha çok para yolladım” dedi.

Maaş vermedim ama...

6 Haziran Pazar sabah saatlerinde Youtube’dan video serisinin dokuzuncusunuu yayımlayan Peker, başta Metin Külünk’e maaş iddiası olmak üzere birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Peker’in Külünk hakkında yaptığı konuşma şöyle:

‘ÇOK YOLLADIM’

Benim her ay 10 bin dolar yolladığım bir milletvekili yok ama daha çok yolladıklarım var. Bir de çok acı, bana 10 bin doları nasıl yakıştırdınız siz. Ya ben aç kalırım açıkta kalırım yine herkesten çok para veririm. Beni herkes bilir. Kaşar Süleyman var ya, hani tak tak tak Veysi geliyorum... 10 bin dolar da yalan, vallahi yalan. Hani diyorlar ki bunu açıkla. Ben kimseye böyle bir para yollamadım ama daha çok yolladım.

‘BENİ TELEFONLA ARADI’

Şimdi Metin Külünk'ten konuşacağız, Metin ağabeyden. Metin abi beni telefondan aradı, Biden beni Erdoğan'a karşı... Ya dedim abi ne diyorsun sen, Biden işi gücü bırakmış Sedat Peker'i mi bekliyor, hepten delirdik, vallahi delirdiler. Adamlar dünyayı yönetiyor, onun devlet başkanı Sedat Peker'i mi bilecek. Benim kendi meselem var. Beni sakinleştirdi, konuştu konuştu. Sonra benim yanımdan ayrıldı, beni itibarsızlaştırmak için kurulan mafyalar var, tecavüz hikâyelerini kurgulayan puştlar var ya, onlar var, vekiller var, devletten adamlar var. Özel adamları ama fındık kadar beyinleri var. O yüzden Metin ağabeyi konuşacağız.

Beni tolda bırakanı rezil edeceğim, ha Metin ağabeyi rezil etmeyeceğim, ne yaşadık onu anlatacağım.

KÜLÜNK’TEN MESAJ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi" sözlerinin hedefindeki isim olduğu ileri sürülen AK Parti MKYK üyesi ve eski milletvekili Metin Külünk, Peker'in 9. videosunu yayınlamasına saatler kala Twitter'dan açıklamalar yaptı. Art arda 16 Tweet atan Külünk, "Elçinin hukukunun korunması çok değerlidir Türkün töresinde..." dedi.

Metin Külünk’ün bazı Twitt’leri şöyle:

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2021, 15:12

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER