banner237

MASKE TIBBİ ATIK İSE SİGARA İZMARİTİ DE TIBBİ ATIKTIR

Ağustos’ta tatile girecek olan Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı olağan toplantısı dört maddelik gündemle yapıldı. Gündem dışı söz alan Şakir Şen, çevreye atılan sigara izmaritlerinin tıbbi atık olduğunu, bu konu ile ilgili adım atılması gerektiğini söyledi.

MASKE TIBBİ ATIK İSE SİGARA İZMARİTİ DE TIBBİ ATIKTIR
banner189

Karasu Belediyesi meclis toplantısı pandemi nedeniyle Sosyal Gelişim Merkezi’nde 7 Temmuz Salı günü yapıldı. 4 maddelik gündemle toplanan mecliste Mali Hizmetler Müdürlüğünün hazırladığı 2021 Gelir Tarifesi ve Bütçesi görüşülmek üzere komisyona gönderildi. Vatandaşlardan gelen taleple sınır tespiti tamamlanan Denizköy, Camitepe, Karamüezzinler mahallelerinin İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce kadastro çalışmaları yapılması kararlaştırıldı.

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden iki, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden iki maddenin görüşüldüğü toplantıda gündem dışı söz alan Meclis Üyesi Şakir Şen, dünyayı saran koronavirüs salgınını yaşadığımız bu dönemde çevreye atılan sigara izmaritlerinin tıbbi atık olduğunu, bu konu ile ilgili adım atılması gerektiğini söyledi. Üyelerden de destek gören konu ile ilgili Şakir Şen, bir önerge hazırlayarak meclise sunacak. Şen, bu konunun ulusal medyada da gündem oluşturacağını söyledi.

MASKE TIBBİ ATIK İSE SİGARA İZMARİTİ DE TIBBİ ATIKTIR

CHP Belediye Meclisi Üyesi Şakir Şen konuşmasında şu ifadelere yer verdi: Türkiye’nin ve dünyanın gündeminde bulunan korona virüs salgını ile doğrudan ilişkili gördüğüm sigara izmaritlerinin sokağa atılmaması konusunu internet ortamında paylaştım. Çok sayıda yorumun hiç biri aksi görüş içermedi. Konu ile ilgili olarak Karasu Belediye Meclisi’nin karar alarak, bir taraftan çevre kirliliği, diğer yandan virüsün sokaklara ekilmesi demek olan bu konuda bir adım atması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca kumsal alana atılan izmaritler virüs için tam bir bulaşma nedeni olabilir. Getireceğimiz yasak uygulamasının ulusal medyada da gündem oluşturacağını düşünüyorum. Unutmayın, maske tıbbi atık ise sigara izmariti de tıbbi atıktır.’’

TAŞ OCAĞI KONUSU GÜNDEMDEN TAMANEN KALKMALI

Hürriyet Mahallesi’nde kurulmak istenen taş ocağı konusunda yer seçiminin yanlış olduğunu ifade eden Şen, ‘’Belediye başkanımızın da bu konuya sıcak bakmadığını düşünüyorum. Mahalle içi konumundaki bu sahada taş ocağı taş ocağı konusunun tamamen gündemden kalkması için başkanlık makamından etkin çalışmalar bekliyoruz’’ dedi.

YENİ MAHALLE KAVŞAĞINA ACİL IŞIKLANDIRMA

Yeni Mahalle’de yeni kavşak düzenlemesi yapılan sahada acil olarak ışıklandırma yapılması için SEDAŞ görüşme var mıdır diye soran Şakir Şen,  ‘’Eğer yoksa can güvenliğinin sağlanması için gerekli çalışma yapılmalıdır. Ayrıca sürücüyü uyarıcı yol çizgisi, uyarıcı trafik lambası ihtiyacı vardır’’ ifadelerini kullandı.

Şen, Karadeniz Caddesi üzerinde hız yapan araçlar ile ilgili olarak da yapılan çalışmaların yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2020, 13:26

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
HASAN MEMİÇ
HASAN MEMİÇ - 5 ay Önce

ÇOK DOĞRU KARARLAR DİYORUM KAVŞAK IŞIKLANDIRILMASI YANİ TIRAFİK IŞIKLARI YOL ÇİZGİLERİ YAPILMASI HEMDE ACİLEN YAPILMASI RİCA EDİYOUZ YETKİLİLERDEN BAŞARILAR VE KOLAY GELSİN HAYIRLI OLSUN SAYGILARIMLA HÖRMETLER HASAN MEMİÇ ESENLER ÇAMOLUK

SIRADAKİ HABER