banner368

Meclis itirazları görüşüp kararını verdi

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi Karasu Sahil Kesimi 1/5000 ölçekli İlave Nazım İmar Planı’na yapılan itirazları görüştü. Plan komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.

Meclis itirazları görüşüp kararını verdi

24 Mayıs Pazartesi günü toplanan Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminin 16. Sırasında bulunan Karasu’ya ait Sahil Kesimi 1/5000 ölçekli İlave Nazım İmar Planı’na yapılan itirazları görüştü. Plan İmar Komisyonu’ndan geldiği şekliyle oylayarak kabul etti. Planlar Büyükşehir tarafından bir ay süreyle askıya çıkarılacak ve ardından kesinleştirilecek.

SIRA 1/1000’LİK PLANLARDA

Karasu Belediyesi’nin imardan sorumlu başkan yardımcısı Hüdaver Ağun, ilçelere ait 1/5000’lik plan yapma yetkisinin Sakarya Büyükşehir Meclisi’nde olduğunu belirterek kesinleşmesinden sonra 1/1000’lik planların yapılması için Karasu Belediye Meclisi’ne gönderileceğini söyledi. Ağun, “Büyükşehirce kabul edilen söz konusu plan önce orada askıya çıkacak ve itiraz edilebilecek” bilgisini verdi.

56 İTİRAZ GELMİŞTİ

Hüdaver Ağun Karasu Sahil Kesimi ilave imar planlarının meclisçe onaylanıp askıya çıkarıldıktan sonra yasal süresi içinde 56 kişinin itirazda bulunduğunu hatırlattı. Ağun, “Bu itirazlar Büyükşehir belediyesi İmar Komisyonu’nda görüşülüp değerlendirildi. Mümkün olan düzeltmeler yapıldı. Meclis te son şeklini verdi” ifadelerini kullandı. Ağun, planların askıya ne zaman çıkacağı sorusuna ise, “Kararlar yazılıp onaylandıktan sonra muhtemelen önümüzdeki günlerde asılır” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 15:28

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan Yıldız
Adnan Yıldız - 3 hafta Önce

Bir çok arsa ve bina sahibinin beklentisi var. Bunların bazıları arsalarına villa yapabilmek, bazıları da otel (Turizm alanı) yapabilmek için umut besliyorlar. Bazı binalar da Turizm alanında olmadıkları İçin gayri resmi otel işletmeciliği yapıyorlar. İmar planının amacının bu yönde olduğunu düşünmüyorum ama ne amaçla olursa olsun vatandaşa yardımcı olmak amacını da taşımalıdır.
Gerçek niyetleri 1/1000’lik planlarda açığa çıkacak diye düşünüyor, Karasu için hayırlı olmasını diliyorum.

BİRİSİ
BİRİSİ - 3 hafta Önce

AGA ŞUNU HALKIN ANLAYACAĞI DİLDE BİRİ ANJATSADA ANLASAK UYDRULUYOR BİR ŞEY HALKIN CEBİNDEN ALIP CUP KENDİ CEPLERİNE

SIRADAKİ HABER