Meclis toplandı, 17 madde karara bağlandı

Ekim ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı İshak Sarı’nın başkanlığında yapıldı. 17 gündem maddesi yapılan oylamayla kabul edildi.

Meclis toplandı, 17 madde karara bağlandı

Belediye Meclisi bugün (6 Ekim Salı) SGM’de toplandı. Belediye Başkanı İshak Sarı’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 17 gündem maddesi görüşüldü, 1 önerge sunuldu.

Toplantıda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne ait 14, Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne ait 3 gündem maddesi görüşüldü. Bu maddelerin hepsi oylanarak karara bağlandı.

Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne ait gündem maddeleri arasında olan bütçe konusu dikkat çekti. Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan, belediyenin 2021 yılı tahmini bütçesinde yüzde 27 oranında küçülmeye gittiklerini söyledi. Karasu Belediyesi’nin tahmini bütçesi ile gerçekleşen bütçesi arasındaki oranın giderek açıldığını belirten Erbatan, 2020 bütçesinin 71 milyon lira olarak belirlendiğini fakat 43 milyon lira olarak gerçekleşebileceğini, buna göre 2021 yılı bütçesinin bir önceki yıla göre yüzde 27 oranında düşürüldüğünü ifade etti.

Bütçe oranlarının 40-45 milyon lira arasında değiştiğini söyleyen başkan yardımcısı, ‘’2021 bütçesini yedek ödeneklerle beraber 51 milyon lira ile tamamladık. Tahmin ve gerçekleşme oranlarına göre 2021 yılının 43 milyon lira gibi bir rakamla tamamlanmasını bekliyoruz’’ dedi.

Toplantı sonunda Başkan Sarı alınan kararların hayırlı olmasını dileyerek Ekim ayı meclis oturumunu kapattı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 17:16

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER