MHP Karasu Başkanı Kara: Gereken dersler alınmadı!

''Daha fazla tedbirli olmamız gereken dönemde gaflet içindeyiz. Depremi önleyemeyiz ancak ölümleri önleyebiliriz'' diyen MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara, 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 23. yılı nedeniyle mesaj yayınladı.

MHP Karasu Başkanı Kara: Gereken dersler alınmadı!

PEK ÇOK AĞIR HASARLI BİNA AYAKTA!

   Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında; 17 Ağustos 1999’da meydana gelen depremden gereken dersin alınmadığını söyledi. Başkan Kara, “Depremin üstünden 22 yıl geçmiş olmasına karşın şehirde pek çok ağır hasarlı bina ayakta duruyor. Estetik kaygıya verdiğimiz önem ne yazık ki sağlamlığa verilmiyor. Depremden sonra yapılan pek çok yapı bile bugün güçlükle ayakta duruyor” ifadelerini kullandı.

''DEPREME DÜNKÜNDEN DAHA YAKINIZ''

 “Elektrik, su aboneliği yaptırmak için gerekmese afet sigortası bile yaptırmayacak hale geldik” diyen Başkan Kara, “İlimizde ortalama her 30 yılda bir büyük deprem olduğu gerçeğini göz önünde bulundurursak, yeni ve büyük bir depreme dünkünden daha yakın durumdayız. Daha fazla tedbirli olmamız gereken dönemde gaflet içindeyiz. Depremi önleyemeyiz ancak ölümleri önleyebiliriz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2021, 16:42

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER