MHP ve Ülkü Ocakları lokma dağıttı

Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkü Ocakları şehitler anısına bugün Bulvar’da lokma dağıttı.

MHP ve Ülkü Ocakları lokma dağıttı

Karasu Milliyetçi Hareket Partisi ile Ülkü Ocakları tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Bulvar’da lokma dağıtıldı. Yaklaşık 3 bin kişiye lokma ikram edilen etkinliği, Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol ile siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de ziyaret etti. Duaların ardından lokma dağıtımına başlandı.

‘ÖMRÜMÜZ YETTİKÇE ONLARIN EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ’

Çanakkale Şehitleri ve geçtiğimiz hafta şehit olan Karasu Emniyet Müdürlüğü Polisi Mehmet Keskin anısına dağıtılan lokma programında konuşan MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bizim evlatlarımız rahat yaşasın diye kendi evlatlarını yetim bırakan, toprakları bize vatan olarak bırakan tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Biz ömrümüz yettikçe onların emanetine sahip çıkacağız. Bu vatanın ilelebet Türk-İslam ülkesi yapacağız” diye konuştu.

‘GELECEĞE YÜRÜYÜŞÜMÜZÜN EN GÜÇLÜ İLHAM KAYNAKLARINDAN BİRİ’

Ülkü Ocakları Karasu Başkanı Mehmet Hocaoğlu da, “Türk tarihinin şanlı zaferlerinden birini kutluyoruz. Çanakkale, tarihin eşine az rastlanır en büyük kahramanlık destanlarından biridir. Çanakkale ruhu göstermiştir ki, dünyada bu milletin varoluş iradesini kıracak hiçbir güç yoktur. Millet olarak yoklukta iken bile ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirten, sağlam, inanan, sarsılmaz bir ruhun mirasçılarıyız. Aydınlık geleceğimizin bir aziz hatırası olarak değil, geleceğe yürüyüşümüzün en güçlü ilham kaynaklarından biri olarak milletimizin hissiyatında son derece önemli bir yere sahiptir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2022, 15:07

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER