Millet Bahçesi için start verildi

Başkan Sarı: "Cennet ilçemiz Karasu'ya pir projeyi daha kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz" açıklamasında bulundu.

Millet Bahçesi için start verildi

   Karasu/İhsaniye mahallesinde yapılması planlanan İhsaniye Millet Bahçesi Doğal Yaşam Alanı Projesi’nde ilk kazma vuruldu. İlk olarak zemin düzenleme çalışmalarının başladığı Millet Bahçesi Projesi alanına giden Belediye Başkanı İshak Sarı, yapılan çalışmalar ile ilgili yetkililerden bilgiler aldı.

Karasu'ya bir önemli projeyi daha kazandırmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Başkan İshak Sarı; “Bugün itibariyle önemli bir projenin daha ilk adımlarını atmış bulunuyoruz. İhsaniye Millet Bahçesi Doğal Yaşam Alanı Projemiz kapsamında sosyal tesisler, bisiklet yolu, koşu parkurları, oyun, spor alanları, otopark ve peyzaj çalışmalarıyla ilçemize modern ve harika bir tesis kazandırmış olacağımız kanaatindeyim. İlçemize hayırlı uğurlu olsun" dedi.

MUHTAR: “VATANDAŞ MEMNUN”

İhsaniye Mahallesi Muhtarı Oğuz Özden, BMC’ye tahsis edilen sahanın güneyinde yer alan 83 dönümlük Hazine arazisinde Belediyenin böyle bir projeyi hayata geçirmesine vatandaştan destek geldiğini söyledi. Özden “Bu güne kadar mahallemiz hep satılan arazilerle gündeme geldi. Kamu adına bir yatırım yapılmasa burası da bir gün elden çıkarılırdı. Bu bakımdan mahalle olarak bu yatırımdan memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2021, 15:56

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER