banner379

Minikler 23 Nisan coşkusu yaşıyor

Ülkemizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Duru Gündüz Bakımevi'nde coşku ile kutlandı.

Minikler 23 Nisan coşkusu yaşıyor

   Pandemi tedbirleri kapsamında, Türkiye’nin tamamında 23 Nisan etkinliklerinin yapılacağı cuma günü resmi tatil olarak ilan edildi. Bunun üzerine Duru Gündüz Bakımevi öğretmenleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı bir gün öne alarak pandemi kuralları içinde erken kutladı. Minikler, okullarındaki kutlamada çeşitli oyunlar ve etkinliklerle coştu. Miniklerin doyasıya eğlendiği kutlamadan sonra Duru Gündüz Bakımevi müdürü ve sahibi İlhan Garip şunları söyledi;

DAHA GÜZEL, DAHA YAŞANABİLİR

‘’Çocuklarımıza daha güzel, daha yaşanabilir bir ülke ve dünya bırakmak, onları huzur, güven ve barış ortamında geleceğe hazırlamak herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi ile mümkündür.

Çocuklarımızı araştıran, sorgulayan, aydınlık bakış açısına sahip, kendine güvenen, yeniliklere açık fertler olarak yetiştirmek temel amacımızdır.

İNANCIMIZ SONSUZDUR

Çocuklarımızı ülkesini, milletini seven, onlar için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek, dünya yüzünde saygın ve güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin onurlu, başı dik vatandaşları kılmak biz eğitimcilere düşen görevlerdir.

Büyük Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazileri saygı ile anıyoruz.

Çocuklarımızın bu sorumluluğun şuuru içinde güzel yarınlarımızın mimarları olacağınıza inancımız sonsuzdur.

Sevgili çocuklarımıza ülkemizi geleceğe taşımaya yönelik, sorumlu ve duyarlı bütün çabalarında destek verecek ve yanlarında olacağız. Çünkü çocuklarımızı seviyor ve onlara güveniyoruz.''

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 18:02

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER