Montajı gelecek sezona...

Karasu Belediyesi’nin geçen yılın sonunda başlattığı sahil düzenlemesi projesi turizm sezonuna yetiştirilemedi. Proje kapsamında kumsala ve yürüyüş yollarına yerleştirilecek hizmet yapıları hazır olmasına rağmen montajları gelecek sezona bırakıldı.

Montajı gelecek sezona...

    Küçükboğaz Gölü kıyısı ile 32 Evler’deki Mavi Bayraklı Plaj arasını kapsayan 2.600 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki uygulama alanında iki şeritli araç yolu, yürüyüş yolu, oturma grupları ile kumsala hizmet büfeleri, duş, soyunma kabinleri, WC’ler ve aydınlatma direklerinin monte edilmesi planlandı. Proje kapsamında kum erozyonunu önleme amaçlı bir beton duvar da yer alıyor.

ALTYAPI GECİKTİRDİ

   Ancak belediyenin planları aşırı yağışlarla birlikte altyapı çalışmalarındaki aksamaya takıldı. SASKİ, AGDAŞ, SEDAŞ ve TELEKOM ekipleri öngörülen zaman içerisinde altyapıyı tamamlayamadı. Sonuçta belediye projesinin yol ve kaldırımlar büyük ölçüde tamamlansa da projede yer alan montaj işlemleri gecikti. Belediye yetkilileri 12 milyon lira bütçe ayrılan projenin 2022 yaz sezonu öncesinde tamamlanmış olacağı bilgisini verdiler.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2021, 16:44

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER