Müftü Günay; 'Bu yılın teması vefa' dedi

Müftü Bektaş Günay, 2021 yılının ''Vefa'' temalı 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinliklerini başlattı. Haftanın açılışını basın mensupları ile bir araya gelerek yapan Müftü Günay, etkinliklerin hafta boyunca süreceğini belirtti.

Müftü Günay; 'Bu yılın teması vefa' dedi

   Tüm ülkede olduğu gibi Karasu'da da kutlanan 1-7 Ekim Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu yılki teması ‘’cami, din görevlileri ve vefa’’ olarak belirlendi. Hafta kapsamında Karasu İlçe MüftüBektaş Günay, ilk olarak yerel basın mensupları ile bir araya geldi.

GÜL DAĞITTI

   Müftü Günay, 2021 yılının teması olan vefa konusuna vurgu yaparak; ‘’Ana-Babaya vefa. Akrabalara vefa, bizi yetiştiren hocalarımıza, öğretmenlerimize vefa. Arkadaşlarımıza vefa. Yetime, darda kalana vefa. Beli bükülmüş, saçları ağarmış ninelerimize vefa. Son olarak; Devletimizin bekası için, canla başla Cennet vatanımızı koruyan, her kademedeki güvenlik güçlerimize vefa. Şehit ve gazilerimize vefa. Eşlerimize vefa’’ ifadelerine yer verdi ve Ebu Zerh’in hayatından bir kesit aktardı. Günay, toplantı sonunda katılımcılara teşekkür ederek gül dağıttı.

ETKİNLİKLER HAFTA BOYUNCA SÜRECEK

   İlçe Müftülüğü’nde gerçekleşen toplantıda programın hafta boyunca çeşitli etkinliklerle devam edeceğini belirten Müftü Günay, daha sonra hastaneye gideceklerini ve hastalarla konuşup geçmiş olsun temennilerini ileteceklerini söyledi. 4 Ekim 2021 Pazartesi günü ise bulvarda müftülük personeli kan bağışında bulunacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 09:48

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER