Muhtar Kaya: ‘Sınır ihtilaflarını çözer’

Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü tarafından 9 ilçede 50 bin 958 parselde kadastro güncellemesi için firmaların ön yeterlilik değerlendirilmesi tamamlandı. Güncelleme listesinde Karasu’dan Darıçayırı Mahallesi var. Muhtar Kaya “Sınır ihtilaflarının çözümü kolaylaşır” diyor.

Muhtar Kaya: ‘Sınır ihtilaflarını çözer’

   Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü tarafından Karasu, Ferizli, Pamukova, Söğütlü, Karapürçek, Kaynarca, Hendek, Kocaali ve Adapazarı ilçelerinde bulunan 50 bin 958 parselde kadastro güncellemesi için ön yeterlilik değerlendirilmesi tamamlandı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nce ön yeterliliği geçen firmalar arasında 7 Ekim tarihinde davet usulüyle yapılacak ihaleyi kazanan yüklenici 510 günde kadastro işlemlerini tamamlamak zorunda.

MUHTAR KAYA: ‘BİLİRKİŞİ İSTEMİŞLERDİ’

   Karasu Darıçayırı Muhtarı Mustafa Kaya kadastro güncellemesi için iki ay önce belediyenin kendilerinden bilirkişi adı istediğini belirterek, “6 kişi yazıp bildirdim. O zamandan beri gelen giden olmadı. Kadastro güncellemesi sınır ihtilaflarının sonlanması için iyi bir fırsat. İhaleyi alan firma inşallah mahallemizden başlar. Çünkü Karasu’da güncellenecek başka mahalle yok” dedi.

NERELERDE YAPILACAK?

Karasu’ya bağlı Darıçayırı’nda

Ferizli'ye bağlı Ahmet Çavuş, Akçukur, Bakırlı, Koyunağılı, Teberik ve Sinanoğlu'nda

Pamukova'ya bağlı İsebalı, Karapınar, Oruçlu, Pınarlar ve Şeyhvarmaz’da

Söğütlü Hasanfakı, Kurudil, Levent, Rüstemler Burhaniye, Soğucak’ta

Karapürçek Yüksel, Ahmetler’de

Kaynarca Eğrioğlu, Gülce, Güven, Sarıbeyli, Taşoluk, Müezzinler, Ömerağa, Osmanlı, Okçular, Turnalı, İşaret’te

Hendek Akçayır, Balıklihsaniye, Beylice, Cıpcıp, Çayırbaşı, Esentepe, Güldibi, Harmantepe, Hicriye, İkbaliye, Kalayık, İkramiye, Karaçökek, Kurtköy, Muradiye, Soğuksu, Sukenarı, Tuzak ve Yukarıçarığıkuru’nda

Kocaali Melen’de

Adapazarı Elmalı, Karaköy, Kömürlük ve Poyrazlar’da.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2021, 13:01

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER