Muhtarlar CHP'deydi: Dernek Başkanı Tetik’ten çarpıcı tespit!

Karasulu muhtarların CHP’yi ziyaretinde konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik, mahallelerde maddi ve manevi değerlerin kaybolmasıyla imece usulüyle yapılan işlerin tarihe karıştığını söyledi.

Muhtarlar CHP'deydi: Dernek Başkanı Tetik’ten çarpıcı tespit!

Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik ve bazı mahalle muhtarları 7 Mart Pazartesi günü CHP İlçe Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. CHP İlçe Başkanı Aykut Süt ve İlçe Yönetimi tarafından ağırlanan muhtarlar, mahallelerinin sorunları ve gündemdeki diğer konular hakkında görüşlerini ilettiler.

MİLLİ DEĞERLER KONUSU

Yassıgeçit Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, kırsal mahallelerde milli değerlerin kaybolduğunu söyledi. Tetik şöyle dedi: “Böyle olunca maddi manevi olarak imece ve yardımlaşma usulü kalktı. Geçmiş dönemde mahallelerdeki bazı kamu hizmetleri vatandaşın kendi arasında topladığı üç beş kuruşla, bedenen çalışmayla, traktörüyle destek vererek yapılıyordu. Şimdi bunlar kalmadı. Herkes hizmeti merkezden bekler hale geldi.”

TOPALOĞLU: ‘HİZMET MAKAMLARININ YANINDAYIZ’

Ziyarette söz alan Kızılcık Muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu da Karasulu muhtarların hizmet anlayışının her siyasi görüşe eşit mesafede durmak şeklinde olduğuna vurgu yaptığına işaret etti ve şu konulara değindi:

“Bizler her partiye mensup seçmenden oy alırız. Bu gün iktidar kimse, belediye başkanı kimse onun yanındayız. Muhtarların derdi hizmet almak. Belediye Başkanımız da öyle. Hizmet eden yarın oy isteyecek. Muhtarları küçümseyenlere ve bu işin çok kolay olduğunu düşünenlere şunu sormak lazım… Gel bir de sen aday ol bakalım, seçilebiliyor musun?”

‘BİZE İTİBAR GÖSTERMEYENLER VAR’

“Zor şartlar altında seçilen muhtarlar ne yazık ki bazı kurumlarda itibar görmüyor. Devletin kurumları ile muhtarların beraber çalışması gerekir diye düşünüyoruz. Kaymakam’dan, Belediye Başkanı’ndan bir şikâyetimiz söz konusu değil. Tapu, İcra, Mal Müdürlüğü, Nüfus gibi daireler muhtarları mahallelerdeki kolu gibi görmeli diyoruz. Yapılacak işlerde danışılması bizi memnun eder.”

SÜT: ‘DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞLARI’

Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik, Kızılcık muhtarı İsmail Hakkı Topaloğlu, Yalı muhtarı Dursun Ali Akbaş, Taşlıgeçit muhtarı Veysel Aksu, Adatepe muhtarı Tuncay Tıkan, İhsaniye muhtarı Oğuz Özden, Ortaköy muhtarı İsmet Turan, Yeşilköy muhtarı Eyüp Dinç, Yanidoğan muhtarı Osman Şahin, Subatağı muhtarı Şaban Tutuş, Manavpınar muhtarı Ali Çakmak, Resuller muhtarı Yusuf Sağır, Akkum muhtarı Mustafa Sağır, Kancalar muhtarı Alaattin Köroğlu ve Kurumeşe muhtarı Kemalattin Zengin’in ziyareti dolayısıyla memnuniyetini ifade eden CHP İlçe Başkanı Aykut Süt, muhtarların demokrasinin temel taşları olduklarına işaret ederek, “Seçim dediğiniz noktada vatandaşı en iyi temsil eden muhtardır. Muhtar aynı zamanda yukarıdaki yöneticilerle vatandaş arasındaki temel bağdır” dedi.

Hizmet makamlarının muhtarlarla istişarede bulunarak iş yapmalarının vatandaşın yararına olacağını belirten Başkan Süt şöyle konuştu:

“Bu noktada siyasi görüş ayrılığının, yaşam biçiminin hiçbir önemi yoktur. Ortada bir sorun varsa bu herkesin sorunudur. Gerek muhtarların, kamu yöneticilerinin, belediyelerin üzerlerine düşen görevleri yapmaları gerekir. Sosyal ve yazılı medyada muhtarlarımızın hizmet anlamında oldukça faal olduklarını görüyoruz. Bu gerçekten takdire şayandır. Ziyaretiniz benim için ve yönetimim için çok anlamlı. Bunu samimiyetle ifade ediyor ve hepinize teşekkür ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 12:37

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER