banner469

Muhtarlar Günü kutlandı

Kaymakamlık tarafından organize edilen program kapsamında Karasu'da Muhtarlar Günü törenle kutlandı...

Muhtarlar Günü kutlandı

MUHTARLARIN GÜNÜ

Muhtarlar Günü, Kaymakamlık önünde düzenlenen programla kutlandı.

Bu yıl altıncısı kutlanan Muhtarlar Günü nedeniyle Karasulu muhtarlar Atatürk Anıtı önünde toplanarak anıta çelenk sundular.

Kaymakamlık tarafından organize edilen program kapsamında Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik’in Atatürk Anıtı'na çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı'nın okundu.

Programa Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

19 Ekim 2015 tarihinde resmi gazete yayınlanan Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim gününün ‘Muhtarlar Günü’ olarak belirlendiğini hatırlatan Kaymakam Helvacı, muhtarları kutladı. Tören sonunda Kaymakam Helvacı ve Başkan Sarı, Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti.

‘İLK SEÇİMLER MUHTARLIK SEÇİMLERİYLE BAŞLIYOR’

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı Türker Tetik yaptı.

‘’19 Ekim 1829 yılında kurulan muhtarlık kurumunun aslında bugün 191’inci kuruluş yıldönümünü kutluyoruz’’ diyen muhtar Tetik, ‘’Muhtarlık kurumu Türk demokrasi tarihi açısından büyük önem taşıyor. Zira Türk demokrasisinin ilk seçimleri muhtarlık seçimleriyle başlıyor.

Muhtar; seçilmiş demektir. Devlet teşkilatının kılcal damarlarını oluşturan muhtarlık camiasının seçilmiş temsilcileri olarak, devlet ve vatandaş arasındaki toplum bütünlüğünün sağlanmasında ve kamu düzeninin yerine getirilmesi konusunda muhtarlar olarak üzerimize düşen görevin bilincindeyiz’’ diye konuştu.

‘SEVİNÇ VE GURURU BİR ARADA YAŞIYORUZ’

Türker Tetik konuşmasına şu ifadelerle devam etti; ‘’10 Ekim Muhtarlar Gününün her yıl resmi törenle kutlanacak olması vesilesi ile bizlere sevinç ve gururu bir arada yaşatan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, devlet büyüklerimize, ilimizde görev yapmakta olan 665, ilçemizde görev yapmakta olan 40 muhtarımız adına şükranlarımı sunuyorum.’’

Tören sonunda topluca hatıra fotoğrafı çektirildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2021, 13:38

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER