Muhtarlar Günü nedeniyle mesaj yayınladılar

Muhtarlar Günü nedeniyle mesaj yayınladılar

YEREL DEMOKRASİNİN ÇEKİRDEK ÖRNEĞİ...

Belediye Başkanı İshak Sarı, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Sarı yayımladığı mesajda şunları kaydetti:

İdari teşkilatın bir parçası, demokrasinin özü olan muhtarlık kurumu, milletimizin iradesini yansıtan yerel demokrasinin çekirdek örneğidir. Yaşadıkları ve görev yaptıkları yerdeki her türlü sorunu ilgili yerlere aktarma ve takip etme görevini gerçekleştiren muhtarlarımız, vatandaşlarımızın hizmetle buluşturulmasında bizlerin de en yakın çalışma arkadaşıdır. İdari teşkilatın bir parçası, demokrasinin özü olan muhtarlık kurumu, milletimizin iradesini yansıtan yerel demokrasinin çekirdek örneğidir. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde halkımızla devletimiz arasında köprü vazifesi görmektedir. Seçilerek göreve gelen muhtarlarımız, vatandaşlarımız için yürüttüğümüz çalışmalarda da bizlerin en yakın çalışma arkadaşlarıdır.

Bu vesileyle, köylerinde veya mahallelerinde, yaşadıkları her türlü sorunun çözüme kavuşması için fedakârca mücadele eden muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü yürekten kutluyor, sağlık ve mutluluk dolu bir ömür diliyorum.

GÜNÜMÜZDE KENDİNİ YENİLEYEN KURUMLARIN BAŞINDA GELEN MUHTARLIK...

Karasu Ak Parti İlçe başkanı Hasan Yavuzyiğit, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: Dеmоkrаsi zincirinin ilk halkasını oluşturan muhtarlık teşkilatı, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliğidir. Muhtarlarımız bulunduğu mahallede devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.

Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir. Hem milleti, hem devleti temsil gibi önemli bir görevi yürüten tüm mahalle muhtarlarımızın ′19 Ekim Muhtarlar Günü′nü kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 10:42

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER