Ne zaman toplanacak: Tüm gözler kabinede!

Normalleşme yolunda gözler kabinede... Türkiye'nin korona virüsle mücadelesi devam ederken 1 Haziran'da yeni döneme geçilecek. Pazartesi günü toplanacak Kabine'de, birçok kısıtlamanın kaldırılması konuşulacak

Ne zaman toplanacak: Tüm gözler kabinede!

   Kabine Toplantısı'nın 31 Mayıs Pazartesi günü yapılması bekleniyor. Tüm gözler yarın yapılacak kritik kabine toplantısına çevrildi. Türkiye 1 Haziran'dan itibaren adım adım normalleşmeye hazırlanıyor. Vaka sayıları günlük 7 bin seviyelerine düşmesiyle 1 Haziran'dan itibaren kısıtlamalarda gevşemeye gidilecek. Kabine'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son vaka sayıları ve aşı takvimine ilişkin sunum yapacak. Bu kapsamda Kabine toplantısında kısıtlamaların ne ölçüde esnetileceği konuşulacak.
KAFE VE RESTORANLAR
bu kapsamda, kafe ve restoranların önümüzdeki haftadan itibaren tam kapasiteyle açılması planlanıyor.
DÜĞÜN SALONLARI 
Merak edilen konulardan bir tanesi ise düğün ve nişan organizasyonları oluyor. Düğün salonları belli misafir sayısıyla hizmet verebilecek. İlk etapta açık alanlarda düğünlerin yapılması beklenirken aşılamanın artmasıyla birlikte bu durumun kapalı alanları da kapsaması ön görülüyor.
SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

Hafta içi ve hafta sonu uygulanan sokak kısıtlaması kaldırılması da gündeme geldi. Bilim Kurulu üyeleri, hafta içi kısıtlamanın gece 12'ye çekilmesini önermişti. Kademeli normalleşmeyle birlikte halı sahalar, spor salonları, yüzme havuzları da kapılarını yine müşterilerine açabilecek.
MASKE-MESAFE 
Yeni dönemde üzerinde çalışılan başka bir konu da maskenin mesafeyle orantılı kullanılması oldu. Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte haziran ayından itibaren sahillerde, parklarda, bahçelerde kişiler arası 2 metre mesafe varsa artık maske takılmayabilecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 13:21

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER