O düzenleme Ekim ayında TBMM'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'sosyal medya düzenlemesi' ile ilgili açıklamasını Kıbrıs’ta yaptı. Cumhurbaşkanı “Yalan terörü hususunda bir adım daha atılması gerekiyor Ekim ayından itibaren Meclis'te bir çalışma yürütülecek” dedi.

O düzenleme Ekim ayında TBMM'de

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Kıbris ziyareti sonrasında "Medya ve sosyal medyada yer alan yalan haberlerle ilgili ciddi cezai müeyyide öngören bir yasa çalışmanız var mı?" sorusuna, "Büyük Millet Meclisi'miz sosyal medya ile alakalı bir yasa geçirdi. Fakat bu yasanın devamında özellikle yalan terörü hususunda bir adım daha atılması gerekiyor. Bu konuda da yaptığımız bir çalışma var. Ekim ayından itibaren Meclis'te bir çalışma yürütülecek" yanıtını verdi.

GAZATECİLERE AÇIKLAMA

Erdoğan KKTC ziyareti sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Büyük Millet Meclisi'miz sosyal medya ile alakalı bir yasa geçirdi. Fakat bu yasanın devamında özellikle yalan terörü hususunda bir adım daha atılması gerekiyor. Bu konuda da yaptığımız bir çalışma var. Uluslararası alanda özellikle bu yalan teröründe ne tür adımlar atılıyor, ne tür düzenlemeler, ne tür müeyyideler getiriliyor, karşılaştırmalı bir çalışma yaptık. Ekim ayından itibaren bununla ilgili de Meclis'te bir çalışma yürütülecek. Fakat sorun bizim açımızdan çok daha can yakıcı. Çünkü bizdeki muhalefet partisi bu yalan terörünü siyasetinin tek malzemesi yapmış durumda. Dolayısıyla bizdeki durum çok daha ciddi ve demokrasimiz adına çok daha büyük bir tehdit. Daha fazla katlanamayız. Çünkü bu da bir terör. Onun için üzerine gitmemiz lazım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2021, 13:44

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER