O inşaat gün sayıyor

Karasu Emniyet Müdürlüğü hizmet binası inşaatı devam ediyor. Yüklenici firma İçişlere Bakanı Soylu’ya verdiği sözü tutarak sözleşmedeki bitirme tarihini bir yıl öne çekti.

O inşaat gün sayıyor

Aşağı Aziziye Mahallesi Kocaali yolu üzerinde 20 Ocak 2020 tarihinde temeli atılan 4 katlı yeni Emniyet Müdürlüğü hizmeti binasında çalışmalar sürüyor.  Emniyet Hizmetleri Derneği Başkanı Mehmet Çatalbaş, inşaatta şu anda dört katın betonarme ve tuğla örülmesi ile çatı kaplamasının tamamlandığını belirterek, “Bahçe ihata duvar bitmek üzere, elektrik tesisatı çalışmaları da sürüyor” bilgisi verdi.

                                   

KONTROLÖR YİKOB

Yeni hizmet binası yapımının başlangıçta ödenek sıkıntısı engeline takıldığını kaydeden Çatalbaş “Sorun, ihalenin Sakarya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB)tarafından yapılması kararıyla aşıldı. İhaleyi 6 milyon 167 bin lira teklifle kazanan firma 23 Aralık 2019’da ruhsat alıp 22 Ocak 2020’de inşaata başladı. Sözleşme gereği binanın 19 Mayıs 2022’de teslim edilmesi şartı var” dedi.

BİR YIL ÖNE ÇEKİLDİ

Mehmet Çatalbaş daha sonraki gelişmelerle ilgili olarak şu bilgileri verdi: “Yüklenici firma yetkilileri ile görüşüyoruz. Kontrolörlük görevi YİKOB’un. Bu nedenle denetim ve hakkediş evrakları Sakarya-Ankara arasında gidip geliyor. Bu da ödemelerin gecikmesine neden oluyor. Biz bu durumu BMC’nin Karasu Tesisleri’nin temel atma töreninde Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya ilettik. Kendisi işlemlerin hızlandırılacağı sözüne karşılık yüklenici firmadan inşaatın bitim süresini bir yıl öne çekme sözü aldı. Buna göre yeni bina bir aksilik olmadığı takdirde 2021 yaz aylarında teslim edilmiş olacak.”

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 18:22

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER