banner379

O izinler iptal ediliyor!

İlçe Pandemi Danışma Kurulu’nun aldığı karar gereği, kısıtlama gün ve saatleriyle ilgili bugüne kadar alınan tüm izinler 26 Şubat 2021 Cuma günü sona eriyor.

O izinler iptal ediliyor!

İlçe Pandemi Danışma Kurulu’nun 23 Şubat 2021 Salı günü yaptığı toplantıda aldığı karara göre tarım, hayvancılık, fabrika, atölye gibi iş yerleri ile benzeri kişi ve gruplara bu güne kadar çeşitli kurumlarca verilen ‘sokağa çıkma izinleri’ 26 Şubat 2021 Cuma günü iptal edilecek.

İSTİSMARA İZİN YOK

Yapılan açıklamada bundan sonraki izin talepleri için Kaymakamlıklara yeni bir dilekçe verileceği belirtildi. Bu başvuruda mutlaka söz konusu iznin nerede, hangi tarihlerde ve ne kadar sürede kullanılacağı mutlaka yazılacak. Hafta sonları açık olan bakkal, market ve benzeri işyerleri bu kapsamın dışında tutuldu. Yürüme mesafesindeki yerlerden alışveriş yapılması uygulamasında ise istismarlara izin verilmeyecek.

CADDELER DOLDU

Yeni düzenlemenin özellikle başta Ziraat Odaları olmak üzere çeşitli meslek kuruluşlarının referansı ile verilmiş izin belgelerinin amacı dışında kullanılmasından kaynaklandığı ifade ediliyor. Birçok vatandaşın, “Hafta sonu kısıtlamaların başladığı ilk günlerde kurallara uyuluyordu. Son zamanlarda cadde ve sokaklar iyice kalabalıklaştı” şeklinde şikâyetleri dikkat çekiyordu.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2021, 16:22

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER