banner181

O karara uymayanlara para cezası geliyor

Belediye Başkanı İshak Sarı zamanlı çöp çıkarma uygulamasına aykırı hareket edenlere para cezası uygulamasına geçileceğini bildirdi. Başkan Sarı CHP’nin meclise sunduğu cadde ve sokaklara sigara izmariti atanlara da ceza verilmesi önerisini desteklediğini söyledi.

O karara uymayanlara para cezası geliyor

   Karasu Belediye Meclisi, aylık olağan toplantısını 1 Eylül Salı günü gerçekleştirdi. Cumhuriyet Halk Partili 5 üyenin verdiği sigara izmaritlerinin korona virüsü yayılımını hızlandırdığı ve bu nedenle cadde ve sokaklara rastgele atanların önce uyarılması belirli bir süre sonra da para cezası verilmesi önergesine Belediye Başkanı İshak Sarı’dan destek geldi.

SAATLİ ÇÖP

   Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Başkan Sarı, belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün ilçe merkezindeki belirli cadde ve sokaklarda evleri bulunan vatandaşlara yönelik olarak bir süre önce saatli çöp çıkarma uygulamasına geçildiğini hatırlattı. Merkezde hemen her sokak başına çöp kutusu veya konteyner koymanın sakıncalarına değinen Sarı şöyle konuştu:

“Bunun yerine vatandaş akşam 20.0-22.00 saatleri arasında sağlam bir poşete koyduğu çöplerini evinin önüne bırakıyor. Biz de çöp taksi ile bunları topluyoruz. Uygulamama şu ana kadar yaklaşık yüzde 80 oranında destek buldu. Kurala uymayanları zabıta marifetiyle tespit ederek zamansız çöp çıkaranlara 392 lira para cezası uygulamaya başlayacağız.”

CHP ÖNERGESİNE DESTEK

   Belediye Başkanı Sarı CHP’li 5 üyenin gündem dışı verdiği sigara izmaritlerinin atılmasının önlenmesi önergesine de değinerek bu önergeyi hazırlayanlara teşekkür etti ve destek verdiğini belirtti. Sarı, “İzmaritler korona virünün bulaşmasına yol açabilir. Bunu da takibe alacak çalışmayı başlatacağız. Bizim için insan sağlığı her şeyden önce gelir. İçinden geçtiğimiz durumu da doğru okuyup gereken tedbirleri almak gerekir’ ifadelerini kullandı.

DİĞER MADDELER

   Mecliste ayrıca Yuvalıdere ve Gölköprü’de devam etmekte olan kadastro çalışmaları gereği her iki mahalle muhtarının önerdiği altışar ismin bilirkişi olarak görevlendirilmesi önerisi kabul edildi. Diğer maddelerden olan Karasu Limanı bitişiğinde bulunan alanda Sahil Güvenlik binası talebi için imar değişikliği içeren talep ile Aziziye Mahallesi’ndeki bir arsa ile ilgili imar değişikliği ve 14 mahalle köy yerleşik alanlara eklenecek yerler konusundaki önergeler İmar Komisyonu’na havale edildi.

7 üyenin mazeret bildirerek katılmadığı toplantı 30 dakikada tamamlandı. Başkan İshak Sarı pandemi dolayısıyla Ekim ayı olağan toplantısı günü ve saatinin üyelere daha sonra bildirileceğini belirterek oturumu kapattı.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 10:02

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER