O merkezin Karasu'ya açılması kesinleşti

Bakanlıktan onay çıktı. Sakarya’da sadece Seirdivan ilçesinde hizmet veren e-sınav merkezi Karasu’da da açılacak. Sakarya’nın ikinci sürücü e-sınav merkezi, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde faaliyet yürütecek ve Karasu dışında çevre ilçelere de hizmet verecek.

O merkezin Karasu'ya açılması kesinleşti

   Sakarya’nın ikinci sürücü e-sınav merkezine Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onay çıktı. Serdivan’da bulunan ve tüm Sakarya’da sadece Seirdivan ilçesinde hizmet veren e-sınav merkezinin ikincisi Karasu’da açılıyor. Geçtiğimiz hafta düzenlediği LGS sonuçları değerlendirme toplantısında ikinci merkez adresinin Karasu olacağını duyuran İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, ‘’Merkez, Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu binasında hizmet verecek. 60 metrekare alana sahip olacak olan bu merkezle sürücü ehliyeti almak isteyen Karasulular’ın Serdivan’a gitmesi gerekmeyecek. Basılı evrak kullanılmaksızın her türlü işlemin elektronik ortamda ve bilgisayar aracılığıyla yapıldığı e-sınav sisteminin Karasu’da uygulanması memnuniyet verici’’ dedi.

KUZEY İLÇELERİ

   Çetin Turhan, Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursu sınavlarının yapılacağı e-sınav merkezi ile ilgili sözlerine şöyle devam etti; ‘’Karasu’nun dışında iki yerde daha E-sınav merkezi kurulacak fakat Kocali, Kaynarca, Ferizli gibi yakın yerleşim yerlerindeki vatandaşların Karasu’daki merkezi tercih edeceği öngörülüyor. Dolayısıyla Karasu, kuzey bölgesinin e-sınav merkezi olacak.’’

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2021, 12:40

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER