O toplantı Karasu’da yapıldı

Sakarya Valiliği’nin aylık değerlendirme toplantısı Karasu’da gerçekleştirildi. Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığındaki toplantıda Karasu'da turizm, çevre, sağlık, asayiş ile İlçe genel durumunun ele alındı.

O toplantı Karasu’da yapıldı

   3 Haziran Cuma günü Karasu Belediyesi’nde yapılan toplantıya Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın yanı sıra Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Necdet Tömekçi, Karasu İlçe Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ayhan Orhan Arancı, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Aydın Kutlu, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, İl Kültür ve Turizm Müdür V. Süleyman Acar, Çevre ve Şehircilik İl Müdür V. Nedim Arsal, İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol, İlçe Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Hasan Alataş, SAGET31 Bot Komutanı SG Gv. Asb. Kd. Çvş. Yasin Ölüç, Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Celalettin Akyol, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yavuz Selim Özdin, Belediye Başkan Yardımcıları Hilmi Erbatan ve Hüdaver Ağun katıldı.

   Gerçekleştirilen koordinasyon toplantısında, Karasu’da yaz sezonunda yaşanması muhtemel sorunlar istişare edilerek ön tedbirlerin alınması konuları değerlendirildi.

BAŞKAN SARI’DAN AÇIKLAMA

   “İl ve İlçemiz üst düzey tüm yetkililerinin katıldığı çok önemli bir toplantıyı Sakarya Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım Başkanlığında gerçekleştirdik” diyen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Sakarya Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım Başkanlığında İlçemizde, özellikle yaz sezonunda yaşadığımız sorunları değerlendirdiğimiz verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Cankurtarandan, polikliniklere, emniyetteki personel sayısından, temizlik işleri gibi birçok farklı konular a’dan z’ye tek tek bu koordinasyon toplantısında görüşüldü.”

YAZIN NÜFUSUMUZ ARTIYOR

B:aşkan Sarı açıklamasına şöyle devam etti: “Bilindiği üzere yaz sezonunda nüfusumuz büyük oranda artıyor. Bu artıştan dolayı önemli derecede sorunlarla karşılaşıyoruz. Bu sorunları minimum seviyeye indirmek amacıyla önemli bir toplantı gerçekleştirdiğimiz kanaatindeyim. Sorunları çözüme ulaştırabilmemiz için Sayın Valimizin desteklerinin bizimle olacağına eminiz.  İlçemize vermiş olduğu önem ve hassasiyetten dolayı Sakarya Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’a ilçemiz ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2022, 14:44

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER