Online alışverişe de yasak gelecek mi? İçişleri'nden açıklama...

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, online alışverişlerle ilgili bir kısıtlamanın söz konusu olmadığını söyledi.

Online alışverişe de yasak gelecek mi? İçişleri'nden açıklama...

   İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, gece saatlerinde yayımlanan genelge ile marketlere getirilen yeni yasaklar hakkında açıklama yaptı. Çataklı, online alışverişlerle ilgili bir kısıtlamanın söz konusu olmadığını söyledi. https://www.karasuhaber.com/gundem/pazartesiden-itibaren-o-urunler-yasak-h1529.html

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, bakanlık konferans salonunda "Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı" düzenledi.

Çataklı'nın açıklamalarından satır başları şöyle;

"Salgın ile mücadele kapsamında 2021 yılı nisan ayında valilikler ve kaymakamlıklar tarafından 11 milyon 463 bin 48 denetim gerçekleştirilmiş, ayrıca 73 bin 650 ihbar ve şikâyet üzerine kontroller yapılmıştır.

Tam kapanma döneminde muafiyet kapsamında bulunan 6 milyon 385 bin çalışma muafiyet izin belgesi düzenlenmiştir.

Düzenlemeler cumartesi pazar döneminde yaptığımız düzenlemedir. Tam kapanma sürecine yayıldı. Bu dinamik bir süreç, yeni durumlar ve ihtiyaçlar karşısında yeni tedbirler alıyoruz.

Buradaki temel amaç minumum yoğunluk ve en zaruri ihtiyaçların karşılanarak bu sürecin atlatılması. Online alışverişler ile ilgili bir kısıtlama söz konusu değil."

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2021, 20:05

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER