OSB kararı memnun etti

OSB kurma girişimlerinden vazgeçilmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirten CHP Kocaali İlçe Başkanı Mithat Sarı bir açıklama yaptı.

OSB kararı memnun etti

   Kocaali’de OSB kurma girişimlerinden vazgeçilmesini memnuniyetle karşıladıklarını belirten CHP Kocaali İlçe Başkanı Mithat Sarı yaptığı açıklamada şunları söyledi;‘’Bilindiği üzere ilçemiz Kocaali’de 3 yıldır işsizlik ve farklı gerekçeler öne sürülerek OSB kurma girişimleri vardı. Bu girişimler geçmişte Kocaali halkının ekseriyetle olumlu karşılamadığı için sonuçsuz kalmıştı. Ancak 2021 yılının ilk aylarından itibaren adı ve içeriği net olarak açıklanamayan OSB kurma girişimleri belediye yönetimi öncülüğünde yeniden sürdürülmek istendi. Bu doğrultuda ilçemizde belediye yönetimince toplantılar düzenlendi. Yapılan toplantılara CHP Kocaali İlçe Örgütü olarak davet edildik. Ve davete katılarak ilçemizin uzun vadede çıkarlarını gözeterek görüşlerimizi ifade ettik.’’

SEVİNDİRİCİ GELİŞMELER

   Sarı, ‘’Geldiğimiz noktada ilçemiz adına sevindirici gelişmeler yaşandığını öğrendik. SATSO Başkanı Akgün Altuğ’un basın mensuplarıyla yapmış olduğu toplantıda, Kocaali ilçesinin içerdiği doğal çeşitlilik, tarım ve turizm özellikleri nedeniyle OSB kurulmaması yönünde görüşler öne çıkmıştır. Bu nedenle Kocaali’de Kocaali’de OSB girişiminden vazgeçildiği yönünde bilgiler edinilmiştir. Bu kararın doğru, uzun vadede Kocalili hemşerilerimizin yararına olduğuna inanıyoruz. İlçemizin alternatiflerinin birden çok olduğunu biliyor ve bu konuda yaptığımız çalışmaları Kocaalili hemşerilerimizle paylaşacağımızı bu vesileyle ifade ediyorum. OSB konusunda ilçemizin geleceği adına kamuoyunu doğru verilerle bilgilendiren içerikte çalışmalar yaparak paylaşan sivil toplum platformu paydaşlarına teşekkür ederim’’ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2021, 20:00

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER