Özkoç'tan o karara sert tepki

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, 7 işçinin hayatını kaybettiği, 127 işçinin ise yaralandığı Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası'ndaki patlamaya ilişkin davada çıkan kararı eleştirdi. Özkoç, “Mahkeme başkanını tehdit eden bir sanığa, iyi hal indirimi veren adalet, adalet değildir. Takipçisi olacağız” dedi.

Özkoç'tan o karara sert tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Hendek'te 3 Temmuz 2020’de yaşanan ve 7 işçinin hayatını kaybettiği, 127 işçinin ise yaralandığı Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikası'ndaki patlamaya ilişkin davada sanıkların “Bilinçli taksirle birden fazla kişiyi öldürme ve yaralama” suçundan cezalandırılmalarına karar verilmesine tepki gösterdi. Davada 7 sanığa, 6 yıl 8 ay ile 16 yıl 3 ay arasında hapis cezası verilmesinin yüreklerdeki yangını söndürmediğini belirten Özkoç, sanıkların mahkeme başkanının tehdit etmesini eleştirerek kararın takipçisi olacaklarını duyurdu.

Engin Özkoç’un, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“Mahkeme başkanını tehdit eden bir sanığa, iyi hal indirimi veren adalet, adalet değildir. Takipçisi olacağız. #HendekİçinAdalet”

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2022, 11:45

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER