banner368

Paralı sakinleri durup beklemedi

Paralı sakinleri, mahalleli mağdur olmasın diye karla kaplı yollarını kendileri açtı. Kar yağışı boyunca kepçeli traktör ile mahalleyi dolaştılar.

Paralı sakinleri durup beklemedi

Paralı Mahallesi sakinleri, yaklaşık 4 gündür yağan karla birlikte kapanan yollarını kendileri açtı. Yolları açmak için kar yağışı boyunca kepçeli traktörle dolaşan gönüllüler, yaptıkları örnek hareketle tüm mahallelinin takdirini kazandı.

   Paralı Mahallesi Muhtarı Özcan Albayrak, "Gelen kar yağışıyla birlikte yollar kapandı. Mahallemizin vatandaşları, mahalle halkı mağdur olmasın diye çözüm üretip kendi imkanlarıyla yolları açtı.

   Karın yolları kapattığı ilk gün ana yolu açmak için Karasu Belediyesi bir kepçe gönderdi. Kepçe, mahalle meydanına kadar indi, ana yolu açtı ve döndü. Daha sonraki gün belediyeden araç gelmedi. Köy içi yollarımızın tamamını ve ardından da ana yolu, Darıçayırı Mahallesi’ne kadar Paralı sakinleri açtı. 

   Yolların açılması için durup beklemeyen Paralılı vatandaşlar, kar başladığından beri araçlarıyla mahalleli mağdur olmasın diye dolaşıyorlar. Hem yolları açıyorlar hem de yolda kalan vatandaşlara yardım ediyorlar. Emeklerinden dolayı her birine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Çalışmaları mutlulukla izleyen Paralılılar videoya çekmeyi de ihmal etmedi: https://youtu.be/najWHHyG2CQ

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2021, 17:08

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER