Pazaryerine iki ayaklı fareler dadandı!

Pazarcılar Derneği Başkanı Halit Yavuzyiğit son haftalarda Karasu pazaryerinde cepçilik ve sahte para olaylarının görüldüğünü belirterek vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Pazaryerine iki ayaklı fareler dadandı!

   Başkan Halit Yavuzyiğit yaz sezonuyla birlikte gerçekleşen nüfus artışına bağlı olarak Karasu pazaryerinin de büyük yoğunluğa sahne olduğunu söyledi. Kalabalık ortamdan istifade eden cepçilerin bir anlık dalgınlıktan istifade ederek hırsızlık yaptığı şikâyetleri aldıklarını belirten Yavuzyiğit, “Bu konuda emniyeti ve zabıtaya gereken uyarılarımızı yaptık. Alışverişe gelen vatandaşlarımızın da herhangi bir mağduriyete uğramamaları için dikkatli olmalarında yarar var” diye konuştu.

SAHTE PARA

   Yavuzyiğit, bir başka tehlikenin pazarcı esnafını ilgilendirdiğini kaydederek şunları söyledi: “Bazı kişilerin özellikle 200 liralık banknotlarla alışveriş yaptığını öğrendik. Esnafımız yoğun iş ortamında paranın sahte olduğunu anlayamıyor. Bilindiği gibi dolaşımda bulunan en büyük para 200 liralık banknot. Esnaf bunu müşterisine para üstü olarak veremeyeceğine göre zararı çeken kendisi oluyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 12:55

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER