Ramazana saatler kaldı: Peki imsakiye nasıl?

Ramazan ayı için geri sayım başladı...

Ramazana saatler kaldı: Peki imsakiye nasıl?

Ramazan ayına sayılı saatler kala “sahura ne zaman kalkılacak, ilk oruç hangi gün tutulacak” ‘’bayram hangi güne denk geliyor’’ soruları son günlerin merak edilen konuları arasında yer alıyor.

Karasulular 11 ayın sultanı için hazırlıklara devam ediyor. Geleneksel yufkalar açıldı. Marketlerde ve pazar yerlerinde özellikle kahvaltılık ve bakliyat ürünlerini satın almaya ağırlık veriliyor. Oruç tutmaya başlayacak vatandaşlar, bu gece sahura kalkacak ve 13 Nisan günü yılın ilk orucunu açacak.

SAHURA NE ZAMAN KALKILACAK, BU GECE Mİ?

Sahura çok az bir süre kaldı. 12 Nisan'ı 13 Nisan'a bağlayan gece ilk sahura kalkılacak. 30 gün sürecek olan Ramazan ayı, 12 Mayıs'ta sona erecek. İşte, 12 Nisan Pazartesi gecesini 13 Nisan Salı gününe bağlayan gece Karasulular 04.43’te sahur, 19.41’de ise ilk iftarlarını yapacaklar. Son sahura 03.52’de 11 Mayıs Salı günü kalkılacak. Son iftar ise 12 Mayıs Çarşamba günü saat 20.12’de yapılacak.

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Bu yıl 12 Mayıs Çarşamba (arefe günü) akşamı Ramazan ayı son bulacak ve 13 Mayıs Perşembe günü Ramazan Bayramı kutlanmaya başlayacak. Kadir Gecesi, 8 Mayıs Cumartesi’yi 9 Mayıs Pazar gününe bağlayan geceye denk geliyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2021, 07:26

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER