SAGET 31 Bot Komutanlığı ilçemizde görev yapıyor...

''Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, denizlere gereken önemin verilmesi ve köklü bir deniz kültürüne sahip olunması gerektiği hepimizde bilinen bir gerçektir'' diyen Kaymakam Helvacı, Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın 39'uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

SAGET 31 Bot Komutanlığı ilçemizde görev yapıyor...

   Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı Sahil Güvenlik Komutanlığının 39'uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Kaymakam Helvacı mesajında; ”Mavi Vatan denizlerimizin koruyucu kalkanı Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli için bu gün; fedakarlık ve mücadelelerle dolu, her zaman daha iyiyi ve daha güzeli arayacağı, duraksamaya tahammülü olmadan yürüyeceği, dünyada örnek alınan Sahil Güvenlik Komutanlığı olma yolunda ilk adımın atıldığı kuruluş günüdür.

 Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde, denizlere gereken önemin verilmesi ve köklü bir deniz kültürüne sahip olunması gerektiği hepimizde bilinen bir gerçektir. Türkiye’nin bir deniz ülkesi olması ancak denizci bir ülke olması halinde anlam kazanacaktır'' ifadesini kulandı.

39 YILDIR BAŞARIYLA…

        Kaymakam Helvacı, ''Sahil Güvenlik Komutanlığı ve onun kahraman personeli, denizlerimizde emniyet ve asayişin sağlanması, kamu düzeninin temini, yasadışı göç ve kaçakçılıkla mücadele, doğal afetlerde yardım, çevre ve deniz kirliliği ile mücadele, stratejik öneme sahip tesislerin korunması, arama kurtarma görevlerini 39 yıldır başarıyla yerine getirmektedir'' dedi.

SAGET İLÇEMİZDE GÖREV YAPIYOR

       ''Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı sorumluluğunda ilçemizde SAGET 31 Bot Komutanlığı görev yapmakta olup, icra ettiği vazifenin kutsallığı bilinciyle hareket ederek her kademedeki nitelikli ve donanımlı personeliyle bugün olduğu gibi bundan sonrada görevini yerine getirmeye devam edecektir'' diyen Kaymakam Helvacı mesajını şöyle tamamladı; ''Bu duygu ve düşüncelerle Sahil Güvenlik Komutanlığımızın 39. kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, kıymetli personeline çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 12:39

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER