Sağlık Bakanı Sakarya'yı uyardı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından bu hafta vaka oranları en çok artan illeri açıkladı. Listeye göre Sakarya 5’inci sırada...

Sağlık Bakanı Sakarya'yı uyardı!

   Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 25 Eylül-1 Ekim'de illere göre her 100 bin kişide görülen yeni tip koronavirüs vaka sayılarını açıkladı. Açıklanan haftalık bilançoya göre Sakarya’da her 100 bin kişide 449,53’ünün koronaya yakalandığı belirtildi. Sakarya'da 25 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında haftalık vaka sayısı yüz binde 95.4 arttı. Artış hızında ise 5'inci sırada yer aldı.

Sakarya, vaka artış hızı sıralamasında; Bursa, Balıkesir, Uşak ve Kırklareli'nden sonra 5'inci sırada yer aldı. Sakarya'yı Ardahan, Edirne, Mersin, Denizli ve Samsun izledi.

   Bakan Fahrettin Koca, haftalık vaka sayılarını paylaştığı mesajında, "25 Eylül-1 Ekim arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre EN ÇOK ARTAN 10 İLİMİZ: Bursa, Balıkesir, Uşak, Kırklareli, Sakarya, Ardahan, Edirne, Mersin, Denizli, Samsun. Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2021, 09:06

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER