Sakarya'da ormanlara giriş yasaklandı!

Sakarya Valiliği son günlerde Türkiye'nin dört bir tarafında çıkan yangınlarla ilgili tedbir kararı aldı. Valilik, hafta sonu Sakarya'da ormanlık alanlara giriş çıkışları yasakladı.

Sakarya'da ormanlara giriş yasaklandı!

   Ülke genelinde bir çok noktada çıkan orman yangınlarının ardından, gözler diğer iller ve bölgelerdeki ormanlara çevrildi. Bu kapsamda Sakarya Valiliği tarafından ikinci bir emre kadar ormanlık alanlara girilmesi yasaklandı.

Valilik tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:
   Tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de hava sıcaklıklarının aşırı derecede yükseldiği, bu hafta sonu da devam edeceği Meteoroloji Genel Müdürlüğünce değerlendirilmiştir. Bu nedenle ülkemizin ve ilimizin akciğerleri olan ormanlarımızda çıkabilecek yangınların önlenmesi amacıyla, bugünden itibaren ikinci bir emre kadar ilimizde izin verilen mesire alanları dışında ateş ve mangal yakılması, ormanlık alanlara piknik yapmak amacıyla girilmesi ve havai fişek atılması yasaklanmıştır.
HASSASİYET ÇAĞRISI
    Özellikle bugün ve hafta sonunda sıcaklıkların artacak olması (38 derecelere çıkması) nedeniyle vatandaşlarımızın hafta sonunu mesire ve ormanlık alanlarda geçirecekleri değerlendirildiğinden ormanlarda çıkabilecek yangın nedeniyle hassas davranılması, ilimizde orman yangını yaşanmaması ve milli servetimiz olan ormanlarımızın korunması için vatandaşlarımızın dikkatli olmaları büyük önem arz etmektedir.
   Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021, 08:27

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER