Sarı: Acilen dalkakıran yapılması gerekiyor!

Kıyı erozyonunun önlenmesi için bir hamleler yapan Başkan İshak Sarı, ‘Dalgakıranların olduğu bölgelerde erozyon yaşanmıyor. Kıyı erozyonunun yaşandığı bölgelere de acilen dalgakıran yapılması gerekiyor’’ dedi.

Sarı: Acilen dalkakıran yapılması gerekiyor!

Belediye Başkanı İshak Sarı, sahilde meydana gelen kıyı erozyonunu önlemek için çeşitli makamlarla iletişime geçmeye devam ediyor. Başkan Sarı, Karasu sahilinde meydana gelen kıyı erozyonunun önlenmesi için ilk olarak Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Ak Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoglu ve Ak Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’i ziyaret etti. Öncelikle hazırlanan çeşitli görsellerle kıyı erozyonunu Sakarya milletvekillerine aktaran Başkan Sarı, buradaki görüşmelerinin ardından DLH Bölge Müdürü Erdem Öncebe ile bir araya geldi.

Kıyı erozyonunun bir an önce önlenmesi için gerekli tüm çalışmaların acilen başlatılması gerektiğini belirten Sarı, Ankara ve Bolu görüşmelerinin ardından Sakarya’ya gelerek konuyu Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’e iletti.

’DETAYLI İNCELEMEDE BULUNDUK’

Kıyı erozyonu konusu başta olmak üzere Karasu’da gerçekleştirmeyi düşündükleri projeler ve çalışmalar ile ilgili önemli makamlarla istişarelerde bulunduğunu belirten Başkan Sarı; “Geçtiğimiz hafta İlçe Kaymakamı Sayın Dr. Ahmet Naci Helvacı ile birlikte Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü 13. Bolu Bölge Müdürlüğü Teknik ekipleriyle ilçemiz sahilinde detaylı bir incelemede bulunduk. Bu hafta ise konunun önemini bildirmek ve çalışmalara hız kazandırmak için önemli makamlarla iletişime geçtik’’ dedi.

DALGAKIRAN OLMAYAN BÖLÜMLERDE EROZYON YAŞANIYOR’

Sarı, ‘’Gördüğünüz üzere geçen sene yürüyüş yapılabilen sahil bölgemizde bugün itibariyle belirli bölümler suyun içinde kalmış durumda. Kıyı şeridimizde bulunan ve dalgakıran adı verilen tahkimatların olduğu bölgelerde erozyon yaşanmıyor. Fakat dalgakıran olmayan bölümlerde kıyı erozyonunun yaşandığı görülüyor. Kıyı erozyonunun yaşandığı bölgelere de acilen tahkimatların yapılması gerekiyor. Bununla birlikte bazı dalgakıranların ise kullanım ömrünü doldurduğunu görüyoruz. Bu konuların hepsini milletvekillerimiz başta olmak üzere konuyla ilgili tüm makamlara aktardık. Yaşadığımız kıyı erozyonunun, başlatılacak kalıcı çalışmalarla çözüme ulaşacağı kanaatindeyim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2022, 12:08

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER