Sarı: Öğretmenler Gününü kutlamanın sevincini yaşıyoruz

''Bizlere evrensel doğruları öğreten, aidiyetimizi güçlendiren, bilginin erişilmesinde ve kullanılmasında rehberlik eden öğretmenlerimize sadece bugün değil her zaman devlet ve millet olarak müteşekkiriz”

Sarı: Öğretmenler Gününü kutlamanın sevincini yaşıyoruz

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Kıymetli Öğretmenlerim, Tüm Türkiye’de olduğu gibi Karasu İlçemizde de Öğretmenler Günü’nü kutlamanın sevincini ve heyecanını yaşıyoruz. Bizlere evrensel doğruları öğreten, aidiyetimizi güçlendiren, bilginin erişilmesinde ve kullanılmasında rehberlik eden öğretmenlerimize sadece bugün değil her zaman devlet ve millet olarak müteşekkiriz” dedi.

Başkan Sarı; “Ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve daha müreffeh hale gelerek çağdaş ülkeler arasında hak ettiği yerini alması, ancak ve sadece sizlerin fedakârca bilgi üretmeniz ve çocuklarımıza, gençlerimize aktarmanızla mümkün olabilecektir. Öğretmenlik sadece okulda değil, hayatın her safhasında örnek davranışlar sergileyen erdemli kişilerin mesleğidir. Bu düşüncelerle kendisini mesleğine adanmış öğretmenlerimiz var oldukça eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz noktalara kısa sürede ulaşacağımızdan hiçbir şüphe duymuyorum.

Bu duygularla sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden siz değerli öğretmenlerimin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 18:00

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER