SESOB bir kez daha Alişan dedi

Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği 40. Olağan Genel Kurulu gerçekleşti. Alişan kongrede yeniden başkan seçildi. Karasulu oda başkanı Kerim Uyar da yönetimde yer aldı.

SESOB bir kez daha Alişan dedi

Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) 40. Olağan Genel Kurulu 7 Mayıs Cumartesi günü yapıldı. Başkanlığa aday olduğunu açıklayan Cevat Davulcu’nun çekilmesi sonucu tek listeyle gidilen seçimlerde 30 yılı aşkın süredir görev yapan Hasan Alişan bir kez daha güven tazeledi.

Kongreye; AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Çiğdem Erdoğan Atabek, CHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, MHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, ilçe belediye başkanları, meslek odaları başkanları katıldı.

ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

Kongrede tek aday olan Hasan Alişan; "Biz esnaf ve sanatkarlarımızın sesini duyurmak için olağan dışı çalışıyoruz. Artan fiyatlar şartlarına rağmen esnafımızı rahat ettirebilmek için çalıştık. Teşkilatımızın vizyonu ve misyonu var. Değişim dönüşüme her zaman hazırız ve bunun için de elimizden geleni yapıyoruz. Üyelerimizin hak ve menfaatlerini gözetmek için elimizden geleni yaptık" diye konuştu.

SABRETMESİNİ BİLDİK

Kongrede Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce birer konuşma yaparak esnafla ilgili görüşlerini dile getirdiler. Başkan Hasan Alişan da bir teşekkür konuşması yaptı ve gelecekle ilgili çalışma projelerinden söz etti.

KERİM UYAR YÖNETİMDE

Tek listeyle gerçekleştirilen seçimlerle SESOB’un yönetim, denetim ve disiplin kurulu üyelikleri belirlendi. Karasu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kerim Uyar da 8 kişilik asil yönetim kurulunda yer aldı. Diğer kurul üyeleri ise Mehmet Yaşar Demirel, Muzaffer Kabacan, Ali Bektaş, Kadir Yazgan, Hüseyin Kaliç, Duray Ölmez ve Yusuf İlkhun olarak sıralandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2022, 13:34

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER