Sezon hazırlıklarını konuştular

Yeni turizm sezonu hazırlıkları, Kaymakam Aziz Mercan başkanlığında düzenlenen toplantıda ele alındı. Toplantının gündemi koronavirüs salgınına karşı alınacak önlemler ve bu konuda alınmış kararların nasıl uygulanacağıydı.

Sezon hazırlıklarını konuştular
banner189

1 Haziran günü Kaymakam Aziz Mercan’ın makam odasında gerçekleştirilen toplantıya Belediye başkanı İshak Sarı, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Tevfik Altunel, Emniyet Müdürü Uğur Duman ve belediye başkan yardımcıları Hilmi Erbatan ile İsmail Karakaş katıldı.

‘HERKESE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR’

   Karasu Kaymakamı Aziz Mercan toplantının açılışında yaptığı konuşmada, ülke genelinde başarıları bir süreci geride bıraktıklarına dikkat çekti. Havaların ısınmasıyla birlikte artacak ilçe nüfusu nedeniyle sezon boyunca olumsuzlukların yaşanmaması için alınması gereken tedbirler üzerinde dourulacağını belirten Mercan daha sonra şunları söyledi: “1 Haziran itibari ile kontrollü sosyal hayata geçiyoruz. Tabi ki almamız gereken önlemlerimiz devam ediyor. Rehavete kapılmadan bu önlemleri sürdürmeliyiz. Bu konuda Belediyemiz, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve İlçe Jandarma Komutanlığımız olmak üzere tüm kurumlarımıza büyük görev düşüyor. Özellikle içinde bulunduğumuz yaz sezonunda daha dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum. Toplantımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

‘SEFERBER OLDUK’

   Toplantıda söz alan Belediye Başkanı İshak Sarı ise; “Pazartesi günü itibariyle genel çalışmalarımızla birlikte sahil bölgemizde de önemli çalışmaları başlattık. Yaz sezonu için üzerimize düşen tüm hazırlıkları imkânlarımız ölçüsünde yerine getireceğiz. Güzel ve sorunsuz bir yaz tatili sezonunu ilçe halkımız ve misafirlerimize sunabilmek için elimizdeki imkânları sonuna kadar kullanacağız” ifadelerini kullandı.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER