Sezona talihsiz başlangıç

Karasu, henüz resmen açılmayan yeni turizm sezonuna istenmeyen iki boğulma vakasıyla giriş yaptı. Pazar günü denize giren iki Suriyeli arkadaş boğularak hayatını kaybetti.

Sezona talihsiz başlangıç

Havaların ısınmasını fırsat bilerek Karasu Sahilpark yakınlarında denize giren iki Suriye uyruklu arkadaş boğularak can verdi. Bir Suriyeli kurtarıldı.

Olay 7 Haziran Pazar günü meydana geldi. Suriyeli 23 yaşındaki Bilal Zarife ile 19 yaşındaki Hamza Alasqhar, bir başka Suriyeli arkadaşlarıyla serinlemek amacıyla denize girdi. Ancak gençler sudan çıkamadı. Durumun haber verilmesi üzerine olay yerine gözetleme kulelerini hazırlamakta olan cankurtaranlar geldi. Yapılan çalışma sonrasında Bilal Zarife ile Hamza Alasqhar sudan çıkarıldı. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan iki Suriyeli tüm çabalara karşın kurtarılamadı. Bir diğer Suriyelinin ise denizden sağ olarak çıkarıldığı öğrenildi.

‘CANKURTARANLAR GÖREVE BAŞLAMALI’

Öte yandan Cumartesi ve Pazar günleri denize giren 8 kişinin boğulma tehlikesi geçirdiği ve çevreden yetişenlerin yardımıyla bu kişilerin sağ olarak sudan çıkarıldığı belirtildi. Hafta sonu sahile inen ve kumda güneşlenerek zaman zaman denize giren vatandaşlar, “Cankurtaran ekiplerinin bir an önce göreve başlaması gerekir. Üç aya yakın zamandır eve kapanan insanlar tatil için sahillere akın edecek. Yetkililer bunun hesabını yapıp tedbirleri almalı” değerlendirmesinde bulundular. (FOTO: İHA)

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER