Sokağa çıkma yasağında sokakta ekmek satılacak mı?

Karasu İlçe Hıfzıssıhha son kararlarını açıkladı. Buna göre, nisan ayında ilk sokağa çıkma yasakları uygulandığında yapıldığı gibi dağıtım araçlarıyla sokak sokak gezip ekmek satamayacak. Vatandaşlar, ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecek.

Sokağa çıkma yasağında sokakta ekmek satılacak mı?

Karasu Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu son kararlarını açıkladı. Kurul kararları şöyle:

Yeni bir karar alınıncaya kadar ilçemizde hafta sonları; Cuma günleri saat 21.00’de başlayacak, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’de tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

UYGULAMALAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İlk uygulama olarak 04.12.2020 Cuma günü saat 21.00’de başlayıp 07.12.2020 Pazartesi günü saat 05.00’de bitecek şekilde tüm vatandaşlarımız için sokağa çıkma kısıtlaması getirilecek olup bundan sonraki hafta sonlarında da uygulama aynı şekilde devam edecek.

NERELER NE ZAMAN AÇIK?

- Kısıtlamanın olduğu Cumartesi ve Pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00­17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market,  bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market,  bakkal, manav, kasap,  kuruyemişçiler ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabilecekler.

FIRINA GİDİLEBİLECEK

-Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır (Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir.) Vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altında bulunanlar hariç) ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebilecekler.

Fırın ve unlu mamul ruhsatlı işyerlerine ait ekmek dağıtım araçlarıyla sadece market ve bakkallara ekmek servisi yapılabilecek, ekmek dağıtım araçlarıyla sokak aralarında kesinlikle satış yapılmayacak.

LOKANTA VE RESTORANLAR

- Lokanta ve restoran tarzı işyerleri, sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri 10.00­20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet sunmak üzere açık olabilecek.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 12:10

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER