Süre uzatılacak mı?

Mükellef ve belediye, sürenin uzatılmasını istiyor...

Süre uzatılacak mı?

Vatandaşın belediyelere olan bazı borçlarının yapılandırılması için verilen süre 31 Aralık Perşembe günü doluyor. Mükellef ve belediye, sürenin uzatılmasını istiyor.

SON GÜN 31 ARALIK 

Yeni yürürlüğe giren 7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanunda belirlenen süre 31 Aralık Perşembe günü mesai bitiminde sona erecek. Yasanın yürürlüğe girdiği günden itibaren Karasu Belediyesi’ne 900 mükellefin başvurduğu ve borçlarını taksitlendirdiği öğrenildi. Belediye Gelir Şefliği’nden alınan bilgiye göre yapılandırma için bazı borçlar için vatandaşın doğrudan başvuru yapması ve hazırlanan belgeye ıslak imza atması gerekiyor. Pandemi dolayısıyla uygulanan seyahat, sokağa çıkma yasakları ve benzeri uygulamaların başvuru sayısını olumsuz anlamda etkilediği belirten yetkililer, yapılandırma süresinin uzatılması gerektiğine işaret ediyor.

'AVANTAJ GETİRECEK'

Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan, süre uzatımının hem belediye hem de mükellef için avantaj getireceğini belirterek, “900 başvuru pandemi şartlarında iyi bir rakam olarak görülse de uzatmaya gidilirse bu sayının artacağını düşünüyoruz. Böyle bir beklenti içindeyiz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 15:24

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER