Süt: Öğretmenlik itibarsızlaştırılıyor

''Maalesef ülkemizde öğretmenler hak ettikleri ekonomik ve sosyal şartların çok gerisinde ve zor şartlar altında görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışmaktadırlar.''

Süt: Öğretmenlik itibarsızlaştırılıyor

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Aykut Süt, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Süt mesajında şu ifadelere yer verdi;

''Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk: 'Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister'  diyerek öğretmenlerimize geleceğin anahtarını vermiş, yarınlarımızı emanet etmiştir. Toplumun bilinçli, sorgulayan, araştıran, her zaman ileriyi hedefleyen ülkesine yararlı bireylerden oluşmasında bilgisi ve emeğiyle çaba harcayan öğretmenlerimizin ne kadar önemli bir görevi yerine getirdiği ortadadır.

Ancak maalesef ki ülkemizde öğretmenler hak ettikleri ekonomik ve sosyal şartların çok gerisinde ve zor şartlar altında görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışmaktadırlar. Eğitim sisteminin içinde bulunduğu tablo, benzer gelişmişlik seviyesinde bulunan ülkelerle kıyaslandığında okullaşma oranları ile derslik ve öğretmen başına düşen öğrenci oranları bakımından çok geride kalmaktadır. Avrupa ülkelerindeki meslektaşlarına oranla daha fazla çalışan ve en düşük maaşı alan öğretmenlerimiz sürekli değişen eğitim sistemi nedeniyle mesleki sorunlar yaşamaktadır. Mevcut iktidar tarafından hangi amaçla getirildiği belli olmayan politikalar yüzünden öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırıldığını üzülerek görmekteyiz.

Son olarak Cumhuriyetimizi genç nesillere, geleceğimizin teminatı olan genç nesilleri de öğretmenlere emanet eden Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyor, dünyanın en kutsal ve önemli mesleğini yapan kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 18:31

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
doğrucudavut
doğrucudavut - 11 ay Önce

sevgili aykut süt, genel başkanın 'İktidarın peşinden giden öğretmen varsa, ben ona öğretmen demem' diyerek öğretmenliğimizi yeterince itibarsızlaştırdı.

SIRADAKİ HABER