banner469

Tahmin bu kez tuttu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Batı Karadeniz bölge geneli başta olmak üzere ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesimleri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Karasu’da yağış 11.30’da başladı.

Tahmin bu kez tuttu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara, Kuzey Ege, Karadeniz bölge geneli, Adana, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Ankara, Çankırı ve Ardahan çevreleri ile Antalya'nın doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Karadeniz bölge geneli ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyı kesiminde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

KARASU’DA DURUM

16 Ekim gününü açık ve güneşli geçiren Karasu’da gece hafif yağmurlu geçti. İlçede hava sabah saatlerinde itibaren kapalı ve yoğun bulutlu geçerken 11.,30 sıralarında gök gürültüsüyle yağış başladı. Hava sıcaklığı ise bir gün öncesine göre önemli oranda düştü. Meteorolojiye göre Batı Karadeniz Bölge geneli ile Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesiminde yerel kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olması beklenirken sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yerel kuvvetli rüzgâr ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 10:37

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER