Tam kapanmada karantina sayısı kaça çıktı?

Karasu’da tam kapanmanın ilk 9 gününde toplam karantina sayısı 32 oldu...

Tam kapanmada karantina sayısı kaça çıktı?

   İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Kaymakam Ahmet Naci Helvacı başkanlığında her gün toplanarak korona virüsle mücadelede alınacak tedbirleri değerlendiriyor. Kurul, mayıs ayında yaptığı toplantılarda ilçenin birçok mahallesinde pozitif vaka ve temaslıların tespit edilmesi üzerine bu vatandaşların bulunduğu 32 evin karantinaya alınmasını kararlaştırdı.

4-7 MAYIS ARASINDA

Mayıs ayının ilk üç gününde 23 karantina kararı alan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu; 4-5-6 ve 7 Mayıs tarihlerinde yaptığı toplantılarda 32 karantina kararı daha aldı. Buna göre, 4 Mayıs Salı günü 6, 5 Mayıs Çarşamba günü 10, 6 Mayıs Perşembe günü 6, 7 Mayıs Cuma günü 10 olmak üzere toplam 32 ev 10 gün süre ile karantinada kalacak.

13 MAHALLEDE

Bulaşın önlenmesini sağlamak, halk sağlığını korumak ve korona virüs salgınını kontrol altında tutmak amacıyla İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararı ile; Yalı’da 7, İncilli, Karasu, Kuyumculu, Limandere ve Aziziye mahallelerinde 3, Kızılcık, Paralı ve Darıçayırı mahallelerinde 2, Tepetarla, Tuzla, Resuller ve Yassıgeçit mahallelerinde ise birer ev karantina altına alındı.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 11:56

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER