''Tarihimizin dönüm noktası''

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Turhan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

''Tarihimizin dönüm noktası''

Çetin Turhan mesajında şu ifadelere yer verdi:

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 102. kuruluş yıl dönümünü ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, büyük bir coşkuyla kutlamanın sevincini ve heyecanını yaşıyoruz.

Bugün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi itibariyle; kader birliği yapmış yüce milletimizin istiklâl ve istikbâl mücadelesini, zafere giden yolda, meclis çatısı altında birleştirdiği tarihimizin dönüm noktasıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi; egemenliğin kayıtsız şartsız millete emanet edildiğinin, vatanın bir karış toprağından bile asla ödün verilmeyeceğinin ve bağımsızlık uğruna yapılan tüm fedakârlıkların timsalidir. Geleceğimizi emanet ettiğimiz sevgili çocuklarımız ise milletimizin kalbi, vicdanı ve daha güçlü yarınları için yegâne mevcudiyetidir.

“Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” ve “Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir” temel ilkeleriyle 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da TBMM’nin kurularak genç Cumhuriyet’imizin temellerinin atıldığı bu anlamlı günü “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak kutlamak da ülkemiz ve milletimiz için büyük bir onur ve gurur vesilesidir. Zira bu gün, çocuklarımızın bayramıdır. Çocuklarımız, geleceğimizin güvencesidir. Çocuklarımızın gözlerindeki ışıltı, bizim aydınlık geleceğimizdir.

Her şeyin en güzeline layık olan çocuklarımızın okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, sorgulayan, çözümcül eleştirilerde bulunabilen, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri tam olarak algılamış, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiklerini gördükçe sevincimiz, coşkumuz, heyecanımız daha da artmaktadır.

Ülkemizin hayallerini gerçeğe dönüştürme mücadelesinde en büyük güç kaynağı; siz çocuklarımızsınız. Kahraman bir milletin çocukları olarak sizler, bizim geleceğimizin teminatı ve yarınlarımızın umudusunuz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edecek ve daha güçlü yarınlara taşıyacak olan sizlersiniz.

Bu duygu, düşünce ve umutlarla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor; tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2022, 23:21

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER