Tartışma (şimdilik) tatlıya bağlandı!

Belediye Başkanı İshak Sarı ile Esnaf Odası Başkanı Cihan Emre arasındaki gerginlik, Terminal Caddesi’nde yapılacak yeni düzenlemelerden kaynaklanmış. Emre’nin esnaftan imza toplayıp belediyeye dilekçe vermesi bardağı taşıran damla olmuş.

Tartışma (şimdilik) tatlıya bağlandı!

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı ile 6 Mart’ta yapılan kongrede Esnaf Odası Başkanlığı’na seçilen Cihan Emre arasında sosyal medya üzerinden patlak veren sert tartışma, Emre’nin Sarı’yı makamında ziyaret etmesiyle şimdilik tatlıya bağlandı.

‘YENİ OLMANIN HEYECANI’

Cihan Emre 29 Mart Salı günü bazı oda yöneticileriyle birlikte Başkan Sarı’yı makamında ziyaret etti. Belediyenin üç yıllık çalışmalarını beğenerek izlediklerini belirtti ve “Esnaf temsilcileri olarak bu tür hizmetlerinize katkıda bulunmanın gayreti içerisinde olacağız” diye konuştu. Emre, yeni göreve gelmenin heyecanı içinde olduklarını ve esnafların sorunlarının giderilmesi için dirsek teması içinde birlikte çalışmayı arzu ettiklerini belirtti.

‘KAPIMIZ HERKESE AÇIK’

Belediye Başkanı Sarı da yaptığı konuşmada kongre sürecini tarafsız bir şekilde izlediklerine vurgu yaptı ve şunları söyledi: “Bizi ziyaret eden aday arkadaşlara da bunu ifade ettik. Kurumlar baki yöneticiler gelip geçicidir. Sizin göreviniz esnafın taleplerini bize iletmek. Kapımız bu manada herkese açık. Talepleri yok saymıyoruz. 2019’da yüzde 51’le seçildik. Anketlerde şu anda yüzde 60-61’lere yükselmiş durumdayız. Bu, halkın memnuniyetini öncelediğimizin göstergesidir. Modern ve çağdaş bir ilçe uğraşı içindeyiz.

KURUMLAR ARASI UYUM

Bu çalışmaları istişare ederek, araştırarak yaptıklarını anlatan Başkan Sarı sözlerini şöyle sürdürdü: “Odalar kendi üyelerinin penceresinden hizmete bakarlar. Biz daha yukarıdan bakmak zorundayız. Projelerimizi tek kanaldan yönlendirirsek başkalarının memnuniyetsizliğine sebep oluruz. Bunu böyle değerlendirirsek kurumlar arası uyumun verimli olmasını sağlarız. İstişareyi bu tarzda yapmanın doğru olacağını düşünüyorum.”

CADDE DÜZENLEMESİ

Tartışmalara neden olan Terminal Caddesi konusuna değinen Başkan Sarı, oradaki düzenleme şeklinin henüz netleşmediğini ve uygulanmakta olan tek yön kararının ise UKM tarafından alındığını ifade etti. Sarı, “Oradaki esnafın sorunlarını biliyorum. Biri bizim partiden meclis üyesi. Esnafı ateşleyenin o olduğunu da biliyorum. Orada yapılacak işin nasıl olacağını oturup konuşuyoruz. Bu güne kadar düzenlediğimiz caddelerin hepsine tepki geldi. Bitince iyi oldu denildi. Üstelik tartışılan cadde projesi henüz netleşmiş değil.”

TARTIŞMA NASIL BAŞLAMIŞTI

Karasu Esnaf Odası Başkanlığına seçilen Cihan Emre, Belediye Başkanı İshak Sarı’nın ilçe danışma toplantısında sarf ettiği bir söz üzerine sosyal medya üzerinden ‘Başkanım sahaya çıkmasanız da makama gelen esnafınıza kapıyı açın’ şeklinde bir paylaşım yapmış ve Başkan Sarı’nın buna yanıtı sert olmuştu.

‘ROLLERİ KARIŞTIRDIN’

Cihan Emre’yi gazeteci kimliğini kullanarak olayları suiistimal etmekle suçlayan Belediye Başkanı İshak Sarı, “Terbiyesizliğin lüzumu yok. Belediyenin kapısı herkese açık ve herkesle muhataplığımız var. Esnaf Odası başkanı seçilen adam esnaf odası başkanlığı yapsın. Gazeteci gibi davranarak bu kimliği de kullanıp suiistimal ederek ve konuşmalarımı çarpıtarak algı peşinde koşmasın. Esnafı caddenin ortasına toplayıp belediyenin sorumluluğundaki projeleri inceleyerek showla milleti belediyeye karşı kışkırtmasın. Esnaf odası seçildin belediye başkanı değil. İlk günden bütün rolleri birbirine karıştırdın kendine gel” demişti.

Haberi burada: https://www.karasuhaber.com/gundem/karasu-yu-paylasamadilar-h2963.html

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2022, 12:19

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emin akbulut
Emin akbulut - 2 ay Önce

Cihan bey her konuda Karasu için destek başkanımız ĺütfen yardımcı olunuz

Misafir
Misafir - 2 ay Önce

Olay kapandi bitti daha neyin simdiligi.isinize bakin .

SIRADAKİ HABER