banner272

‘'Ticari itibarımı zedelemeye yönelik yayın yapıldı’'

İnşaat sektöründe iş yapan Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, bazı gazetelerin ticari itibarını zedeleyici yayınlar yaptığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

‘'Ticari itibarımı zedelemeye yönelik yayın yapıldı’'

Hasan Yavuzyuğut yazılı olarak yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

Basın ve yayın kuruluşlarında hakkımda çıkan haberle alakalı kimileri konuyu eksik de olsa olduğuna yakın yayınlarken kimileri de haberi saptırıp olumsuz algı oluşturma gayretine girmiştir.

YASAYA AYKIRI DURUM YOK

2013 yılında almış olduğumuz inşaat ruhsatı ile inşaatına başladığımız yapıyı görsel alanı kısıtlanıyor diye çeşitli mercilere şikâyette bulunan şahsa, inşaatın ruhsatlı ve ruhsata uygun yapıldığı gerek sözlü gerek yazılı olarak bildirilmişti. 2013 yılında ruhsatlanan 2014 yılında ruhsata uygun tamamlanan 2015 yılında iskânları alınan binanın halen 4 adet işyeri tapusu üzerime kayıtlı bulunmaktadır.

RUHSATA UYGUNLUK KARARI VAR

2016 yılında şikâyetçi şahıs belediyeye vermiş olduğu dilekçeyi belediye ret etmesinden dolayı idare mahkemesine belediyeye karşı dilekçenin ret işleminin iptali diye dava açmış dava neticesinde mahkeme inşaatın ruhsatlı ve ruhsata uygun yapıldığı ile dilekçe işleminin reddinin iptaline karar vermiştir. Konu özetle bundan ibarettir. Burada işlemin iptalinden hakkımda doğacak herhangi bir olumsuz durumda hukuki yollara başvuracağımı belirtmek isterim. Basın kuruluşlarının haberi olduğu gibi yazılı ve alakalı görselle yayınlama hakkı vardır. Fakat kişinin veya kişilerin özel, ticari ve siyasi itibarına suikast girişimi hakkı yoktur.

SUÇ DUYURUSU

Haber çarptırılıp maksadının dışında yalan bilgilerle ve yanlış  algıya sebep vererek özel, ticari ve siyasi hayatıma saldıran biri Karasu’da diğeri il çapında yayın yapan gazete hakkında avukatım nezdinde yasal mercilere suç duyurusunda bulunacağımı beyan ederim.”

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 13:31

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER