TKK yeni market açtı

Karasu Tarım Kredi Kooperatifi’nin açtığı market törenle hizmete girdi. Açılışta gözler muhalefet partilerini aradı. CHP, “Bize davetiye gönderilmedi, üzgünüz” açıklaması yaptı.

TKK yeni market açtı

Vatan Caddesi üzerinde, terminalin karşısında hizmete giren marketin 15 Nisan Salı günü saat 10.00'da yapılan açılış törenine Belediye Başkanı İshak Sarı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Turan Yüzücü, AKP ve MHP ilçe başkanları, TKK yöneticileri, bazı STK temsilcileri katıldı.

Dualar eşliğinde hizmete alınan market daha sonra katılımcılar tarafından gezildi. Ancak, çiftçi kooperatif olması nedeniyle diğer marketlerden daha ucuz ürün beklentisi olanlar hayal kırıklığına uğradı. Markette en çok rağbet, bir miktar ucuz olan yemeklik sıvı yağa oldu. Karasu Tarım Kredi Kooperatifi, kısa bir süre önce Selahattin Tatlı Bulvarı ile kanalın kesiştiği noktada açtığı ilk marketten sonra bugün ikinci kooperatif marketini açmış oldu.

MUHALEFET DAVET EDİLMEDİ

Açılışta gözler başta Anamuhalefet Partisi CHP ve diğer muhalefet partilerinin yöneticilerini aradı. Karasu Haber’in konuştuğu CHP İlçe Başkanı Aykut Süt kendilerine bir davetiye ulaşmadığını belirtti ve “Üzüldük tabi. Kamu kurumu niteliğindeki bir kooperatifimiz iyi bir hizmet gerçekleştirmiş. Biz de bu güne şahit olmak isterdik” dedi.

MEMLEKET SANDIKLARI’NIN DEVAMI

Tarım Kredi Kooperatifleri 159 yıllık bir geçmişe sahip. Mithat Paşa’nın 1863 yılında kurduğu ‘Memleket Sandıklarına’ dayanıyor ve bu sandıkların “Ahilik” ve “İmece” gibi yardımlaşma ve dayanışma esaslı sosyo-ekonomik örgütlenmeler olarak çağdaş anlamda kooperatifçiliğin gelişmesine katkı sağladığı kabul ediliyor.

Türkiye’nin tarımsal kredi ve girdi lideri, çiftçilerin sosyoekonomik güvencesi durumunda olan Tarım Kredi Kooperatifleri bugün, Merkez Birliğine bağlı bölge birlikleri, kooperatifleri, hizmet büroları, şirketleri ve 800 binden fazla ortağı ile Türkiye’nin en büyük çiftçi kuruluşu özelliğini taşıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2022, 14:01

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER